S5/KA-008 Košutica

Moderator: s58r

Odgovori
s56jaz
Prispevkov: 50
Pridružen: 19 Jun 2008, 00:34

S5/KA-008 Košutica

Odgovor Napisal/-a s56jaz »

Lepa planina Korošice mi je ostala v spominu še iz časov, ko smo pred nekaj leti pozimi nekaj plezali v steni Vel. Vrha. Ker pa je sedaj ravno pomlad in je nad planino še SOTA vrh Košutnica je bila odločitev za turo lahka.
Dostop:
Proti Ljubelju in na prvi ridi od galerije naprej (pod taboriščem) zaviješ desno na gozdno pot kjer parkiraš. Nadaljuješ po traktorski poti proti planini Korošica. Pri pastirski koči imaš dve možnosti ali desno na Hanzevo sedlo ali pa levo proti Ljubeljski koči (ali Ljubleju). Midva sva se odločila za levo varianto proti Ljublejski koči. Pot nas privede do grebena kjer se desno odcepi pot proti Košutici. Nadaljuješ po grebenu na vrh.
Do vrha sva od avtomobila potrebovala okrog dve uri in pol.
Na samem vrhu pri vpisni skrinjici je bilo kar nekaj planincev zato se podam na sosedni 30m oddaljeni vrh, ki je povsem prazen tako, da lahko v miru postavim antene. Za mimoidoče in prisotne sem prava atrakcija, še posebej, ko dvignem moj 3el. Moxon za 50MHz. :D
Ko pridejo mimo tri mladenke takoj predlagajo, če bi na njem lahko posušile svoje cunje. :D "Seveda ni problem" sem takoj za, " samo najprej majice in kar je spodaj potem pa še ostalo." ;) Klub smehu moj odličen :twisted: predlog ni bil sprejet . Pa še žena je prišla za mano zato sem štose moral pustiti ob strani in se lotiti aktivacije.
Glede na prejšnji vikend sem upal, da se bo tudi tokrat kaj odprlo na 50MHz zato s seboj sploh nisem vzel KV antene - napaka :( . Naredim nekaj lokalnih vez na 50 in 145. Odpiranja na 6m pa na začetku ni nikjer niti slutiti. Tako sem moral po slabi uri z delom zaključiti in to ravno takrat, ko so se na 6m nekje v ozadju za trenutek pričeli pojavljati znaki iz EA in F. :? Očitno sem bil prezgodenj.
Vendar je bil rok odhoda dogovorjen fiksno in časa za zavlačevanje ni bilo, zato sem moral opremo na brzino zmetati v nahrbtnik in jo ubrati za svojo najdražjo. Da dol ne bi hodila po poti dostopa se spustiva v nasprotno smer po grebenu proti Hanzovemu sedlu in naprej mimo pl. Korošica v dolino. Do Hanzovega sedla je prava galerija planinskega cvetja. Toliko lepih jegličev na kupu že dolgo nisva videla tako, da sem si nabral nekaj +++ točk za naslednje aktivacije ;)

S56JAZ

Odgovori