S5/JA-035 Slatnik

Moderator: s58r

Odgovori
Uporabniški avatar
s57xx
Prispevkov: 1066
Pridružen: 19 Maj 2008, 08:08
Kraj: Škofja Loka

S5/JA-035 Slatnik

Odgovor Napisal/-a s57xx »

Živ!

Ker je bila napovedana kar lepa aktivnost iz CP in RG, sem se lotil območja JA. Včerajšnji sneg, ki je prilezel precej nizko, je obetal kar "zimsko" akcijo. K sreči je preko noči in zjutraj zlezel precej više, tako da je za njim ostala samo moča.

Dobri uri vožnje iz Šk. Loke (kar precejšen ovinek zaradi popravila ceste v Sorico) do parkirišča na Sorški planini je sledila dobra ura hoje z nahrbtnikom, ki ni bil ravno peresno lahek, pretežak pa tudi ne. Malo je bilo potrebno paziti, kam stopati (teren so precej minirale krave, biki in ovce) a k sreči je bil moj "vrh" zanje nezanimiv. Vrh je precej špičast, kake 2 x 2 m približno ravnega terena, nato pa strmo v vse konce. Vreme je izgledalo dobro, a se je hitro pričelo kvariti.

Začel okrog 10.00 MEZ na 2m FM, pa je bilo še prezgodaj za kako hudo aktivnost. Gremo na 40m CW, kjer najprej naredim Radota S58R/p, potem pa poiskati prosto frekvenco. In poglej vraga. Kot bi vsi čakali ravno mene :D . Komaj prbijal skozi gužvo. Naredil napako, ker sem vzel s sabo premalo papirja za LOG. Bo potrebno popraviti v bodoče. Sledil je skok na 30m, kar nekaj zvez v precej bolj umirjenem ritmu. Grem ponovno pogledat na 2m in najdem S57D/p in S53XX/p. Super! Slavc je že malo zamrznjen na KA006, tudi mene že zebe. Še enkrat na 40m, kjer najdem Miloša S53X/p, ki veselo fura pile up. Žal me začne preganjati vreme. Prve dežne kaplje me prisilijo, da zadeve spakiram in se odpravim proti Litostrijsi koči, kjer na suhem ob enem Boškotu prevedrim manjšo nevihto, nato pa naprej do avta in v dolino. Malo pred domom presenetijo še kolesarji, saj je zaradi maratona Franja zaprta cesta.

Od ostalih S5 naredil še S51UJ in popoldan S57X/p, spotov na SOTA strani pa je bilo še kar nekaj.
Skratka, prav prijeten dan, nekaj čez 70 zvez je že v elektronski obliki in čakajo na nalaganje v bazo.

V prihodnje pa bo potrebno:

- vzeti manjši akumulator - nekje okrog 4 Ah bi čisto zadoščal za 2-urno aktivnost;
- vzeti večji LOG;
- razmisliti o anteni, ki jo ne bo potrebno spustiti za menjavo banda (nekaj v stilu 2 x 13m drata + dvojni vod + balun);
- razmisliti o nekoliko "večji" anteno za 2m.

Par slik bo objavljenih naknadno.
Zadnjič spremenil s57xx, dne 13 Okt 2008, 13:29, skupaj popravljeno 1 krat.
Jure S57XX

Uporabniški avatar
s57xx
Prispevkov: 1066
Pridružen: 19 Maj 2008, 08:08
Kraj: Škofja Loka

Re: S5/JA-035 Slatnik

Odgovor Napisal/-a s57xx »

Jure S57XX

Odgovori