S5/JA-024 Trentski Pelc

Moderator: s58r

Odgovori
s53xx
Prispevkov: 382
Pridružen: 16 Jun 2008, 12:26

S5/JA-024 Trentski Pelc

Odgovor Napisal/-a s53xx »

Lotim se Trentskega Pelca z najavo, da mogoče uspem še priti na Srebrnjak. Skratka prvi in največji cilj je bil seveda Trentski Pelc.
Pristopam po poti S56JAZ-a kot jo je opisal v svojem poročilu. Nekje na spletu sem prebral, da je tudi voda na 19. ovinku oz. oznaka za vodo, zato sem štartal popolnoma brez vode, saj sem "šparal" pri teži. Poleg SOTA opreme sem nosil namreč tudi padalo. A plastenka je ostala prazna vse do vrha, saj sem sem zasanjano šel mimo tega ovinka pa tudi sicer nisem nikjer našel vode ali smerokaza zanjo.
Pote je sprva dolgočasna vendar lepa ovinkasta mulatera, kasneje proti lovski koči na Starem Utru pa postane meni zelo lepa in hkrati tudi razgledna.

Slika

Slika

Pri lovski koči prvi počitek v poslušanju jelenjega ruka.
Slika

Prvi pogled na cilj.
Slika

Od tu lovske koče naprej najdem celo nekaj oznak na kamnih, vendar so že precej zbledele.
Slika

Pot je dobro nakazana in zelo težko zgrešite pravo smer, če ste le prej prebrali kak opis. Nad meliščem se pot postavi nekoliko pokonci, prijeti je potrebno tudi kako skalo in pa cretovje. Meni v najožjem delu pade iz nahrbtnika polagalka in jo odnese precej nižje po skalovju. Ko sem sem spuščal do nje sem samo molil, da bo še cela in res je k sreči bila. :)
Vrh je prostoren z fantastičnimi razgledi.
Slika

Na frekvenci zelo pestro. Užival sem in se pošteno "naklofal". Nekaj zvez naredim tudi na UKV. Polagalko sem zataknil za kamenje.
Na sliki se lepo vidita Srebrnjak in pa Bavški Grintavec
Slika

Ko zaključim z delom na frekvenci, se odpravim po JZ grebenu, da pogledam, če je kje nakazan prehod proti Srebrnjaku. Ne vem, ampak meni se ni zdelo, da bi bilo ravno lahko prehodno, če pa že pa bi potreboval veliko časa. Zatečem se še k drugi opciji to je padalo. Na vrhu je nemogoče štartati, saj je ogromno skal in kamenja, zato se spustim kake 20m nižje in kar nekaj časa poskušam vzleteti. Naposled mi le uspe in sledila je nova dogodivščina...

Čeprav ni bilo ravno prostorno mi uspe spravit krpo blaga in sebe v luft
Slika

Odgovori