S5/JA-047 Rudnica

Moderator: s58r

Odgovori
s53xx
Prispevkov: 380
Pridružen: 16 Jun 2008, 12:26

S5/JA-047 Rudnica

Odgovor Napisal/-a s53xx »

Rudnica je višja sestra od Šavnice. Obe ležita dejansko na vzhodnem delu bohinjskega kotla, s tem da je Rudnica pohodnikom bolj zaželena, pa verjetno ne toliko zaradi samega izgleda, kot pa to, da je nekoliko bolj dostopna in ponudi nekoliko več. Lahko rečem, da gre pri Rudnici za izkušeno »damo« saj je pošteno urejena, ne manjka ji makeup-a (klopce na vrhu, vpisna knjiga), poskrbi pa tudi, da tudi izkušenega žrebca (beri pohodnika) vodi (smerokazi) že vse od samih nog do bistva, pa ne glede na to kako (kolo, peš) in kje (Stara Fužina, Savica) se jo lotite. V svoji perverznosti nam nič kaj sramežljivo pokaže tudi svojo bujno oprsje (skale) na SV strani, kjer nam oko samo zaide v smeri češ…… , ups, Češnjice – Bohinjske Češnjice. Če se spustite do njenih širokih bokov, ki tudi niso kaj dosti zakriti pa se vam pogled še bolj izbistri (Pogled proti Boh. Bistrici iz Razglednika). Skratka pojdimo k bistvu. Na vrhu ga izvlečem :o . Svojo dolgo mrcino (stolp) namreč, nanj navlečem še krpico (zastavico) in ga pošteno namestim. Prostora je ravno dovolj. Ni pretesno pa tudi preširoko ni. Mogoče bi bila potrebna kaka depilacija okolice a se ni za pritoževati, saj smo vsega že navajeni. Sledil je napad, najprej nižje (KV) potem se pomikam vse višje (nazadnje 2m). Ne vem če gre za pravo strategijo, pa vendar užitek je popoln. Nabijanje (CQ-janje) skoraj ni potrebno, vrhunci sledijo eden drugemu (60+!!), naslada traja in traja, tako kot je pri meni v navadi. Ja, če se pobaham, sem vzdržljiv in običajno sem dolgo na njej.
Rudnica je prava gospa, ki se je izkazala, a se k njej ne vračam, saj me že težko čakajo druge. Pa še to dragi gospodje, plačati (parkirnina) je potrebno preden vstopite in ne glede na kakšen «aranžma« ste vzeli. Lahko se zgodi, da vas bo glava pošteno bolela še kar nekaj časa. Varnostniki (redarji) v tej hiši so namreč neizprosni. Seveda lahko vstopite tudi pri »zadnjih vratih«, kot sem jaz. Pa o tem kdaj drugič in ne tukaj. :)

Še nekaj slikic:

Slika


Slika
Kar nekaj snegoloma je bilo tukaj

Slika
Razglet na poti

Slika
Pogled proti Srednji vasi in Boh. Češnjici

Slika
Na vrhu pri konfinu

Slika
Razgled iz Razglednika

Odgovori