S5/JA-070 Vernar

Moderator: s58r

Odgovori
s53xx
Prispevkov: 380
Pridružen: 16 Jun 2008, 12:26

S5/JA-070 Vernar

Odgovor Napisal/-a s53xx »

Kako se pristopa na Vernar je zelo dobro opisal že Marjan-S56JAZ v svojem poročilu. v svojem poročilu. Jaz sem se ga lotil iz Pokljuke mimo Vodnikovega doma in naprej na Bohinjska vratca. Razlog za aktivacijo pa je bil OE SOTA activity day oz. sedaj že nekako svetovni SOTA dan. Upam, da si prav tolmačim dogajanje okrog tega kar sem na brzino videl v Radotovem sporočilu in na reflektorju.
Bil je super dan z nekoliko megle v sloju nad dolino in je segala do cca. 1600m n.m.v. no vsaj zjutraj.
Pot od sedla ni markirana in vodi preko strmih trav, vendar je dobro vidna. Nekaj več pozornosti je potrebno pri spustu, saj če je mokro zelo hitro lahko zdrsne. Priporočam, da se vrha lotite v suhih razmerah, tako poleti kot pozimi.
Na vrhu fantastično. Medtem ko so se proti Planiki valile kolone ljudi sem užival čisto sam na vrhu. Proti koncu aktivacije se mi pridruži še en pohodnik, to je bilo pa tudi vse.
Na frekvenci pa noro. Ogromno aktivatorjev tako na KV-ju kot na UKV-ju. Delal sem toliko kot sem imel na zalogi energije :)
Še nekaj slikc - prve radioamaterske z vrha, kljub temu da ima Vernar že 6 (šest) aktivacij :?:

Slika
Pod Toscem

Slika
Pogled proti Z steni Tosca

Slika
Na vrhu

Slika

Slika
Proti Bohinjskim goram

Slika

Odgovori