S5/JA-033 Ciprnik

Moderator: s58r

Odgovori
s53xx
Prispevkov: 380
Pridružen: 16 Jun 2008, 12:26

S5/JA-033 Ciprnik

Odgovor Napisal/-a s53xx »

Ciprnika se lotim iz Kranjske gore, lahko bi rekel kar po klasiki. Pozen štart je bil v planu zgolj zaradi tega, da je začela delati sedežnica, s katero sem si mislil olajšati pot. A kaj ko me je kar vrglo po tleh, ko vprašam za ceno enosmerne vozovnice. 8€ je bilo za 300m višinske razlike, kolikor »premore« ta sedežnica, zame občutno preveč. In prav nič mi bilo žal, da sem nadaljeval peš, saj sem privarčeval za pivo in en »ornk« sendvič, pa še videl sem, da se sedežnica nenehno ustavlja zaradi gorskih kolesarjev, ko snemajo kolesa. Skratka časovno z njo ne pridobite veliko. :(
Pot me pelje na Vitranc in potem naprej po grebenu na vrh. Naj omenim, da je po grebenu ogromno podrtih dreves zato se je potrebno kar nekajkrat pošteno skloniti ali pa stopiti čez.
Na vrhu brez posebnosti. Ljudi je kot običajno veliko a svoj mir boste našli kakih 15m zahodno, kjer postavim kramo tudi sam. Polagalko sem zapičil v cretovje, radiale pa nametal po cretovju. Skratka uporabno tole rastlinje ni kaj. Če se boste lotili aktivacije na UKV vam svetujem, da vzamete nekoliko boljšo opremo saj je vrh zaprt proti centralni S5.
Vračam se po isti poti do Mojčinega doma, kjer ob pivu (3€), počakam na ugoden veter. ;)

Slika
Slika
Seveda prečudovit razgled.

Odgovori