S5/JA-018 Briceljk

Moderator: s58r

Odgovori
s53xx
Prispevkov: 380
Pridružen: 16 Jun 2008, 12:26

S5/JA-018 Briceljk

Odgovor Napisal/-a s53xx »

Briceljk je bil že v načrtu kar nekaj let, a kaj ko ni in ni časa za take ture. No prišel je lep dan in ob petih zjutraj se preko Predela odpravim v dolino Bavšice. Parkiram pri kantah za smeti in pot pod noge. Marko je že v svojem poročilu zelo dobro opisal pot in dejansko se v naravi lepo da orientirati po tem opisu. Veliko je tudi možicev, pa tudi steza ni tako slabo vidna, razen na nekaterih delih. Osebno sem imel največ problema na koncu melišča na cca 2150 metrih, saj ni točno razvidne smeri kam, a se je izkazalo, da sem se pravilno odločil in šel direktno (sicer bolj rahlo desno) strmo navzgor kjer naredimo nekakšen skalnat preskok do zopet malo manj strmih trav, kjer pa se zopet najde kak možic. Pot je vseskozi lepa in dokaj nenevarna, a je potrebno paziti da ne skrenemo s steze, saj bo drugače hoja preko velikih lukenj v travi nevarna.
Vrh je prostoren z zares čudovitim pogledom. Polagalko se lahko zatakne za skale. Aktivnost na bandu je bila tudi zelo lepa, tako, da uspem narediti dobrih 60 zvez od tega tudi nekaj na 2m FM. Na vrhu bi lahko ostal še dlje a se je bilo potrebno vrniti, saj nisem želel tvegati, da bi se pokvarile sicer odlične vetrovne razmere. Verjeli ali ne, ampak doma sem bil že ob 2 uri popoldan. Juhej. :D

Še slikice:
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika

Odgovori