S5/JA-067 Kravja Črna gora

Moderator: s58r

Odgovori
s53xx
Prispevkov: 380
Pridružen: 16 Jun 2008, 12:26

S5/JA-067 Kravja Črna gora

Odgovor Napisal/-a s53xx »

Po praznikih je najhuje, no v bistvu je bilo še malo praznika, zato sem izkoristil lep dan in se odpravil na aktivacijo.
Po kakih 15 min. vožnje ugotovim, da so doma ostale slušalke, zato mi vzame pol ure vožnje več kot sem planiral.
Še vedno mi je uspelo startati v temi in ob polni luni. Parkiram na Ravnah nad Boh. Bistrico pri gostišču in jo krenem direktno po smučišču navzgor, nakar
se odločim za levo (vzhodno) varianto po smučišču. Do cca. 1200m n.m.v. je šlo vse kot po maslu, nato sneg ni prenesel več moje
"ogromne" teže. Nekje na 1400 metrih je iz telesa sililo vse praznično jelo in pilo - potica, biftek, francoska, kuhano vino,....., a nažalost
danes ugotavljam, da je ven prišlo bolj malo, oz. če sploh kaj od tega.
No, skoraj omotičen se skoraj po debelih štirih urah in po "globokih" zametih do j..., le privlečem do vrha.

Postavim klasični setup, tokrat z enim radialom manj, saj sem enega uporabil namesto sevelca ker očitno tudi ta ni hotel z menoj.
Po dolgotrajnem zmrzovanju uspem v log vpisati 57 zvez. Na 70cm in 2m mi je očitno malo nagajala bližnja tehnika montirana v
kontejnerju.

Vračal sem se po zahodni strani, strmejšem delu smučišča in to na smučkah. Zgoraj je bilo
precej spihanega za to je bilo potrebno paziti skale in zgolj podrsavati preko prehodov, nekoliko nižje pa je bila smuka,
če odštejemo dva spektakularna padca, prav čudovita.

Srečno!

Slika

Slika
Preko smučišča
Slika
Pogled proti Črni prsti

Odgovori