S5/JA-068 Kokošinjica (vrh 1401)

Moderator: s58r

Odgovori
Uporabniški avatar
S56LXN
Prispevkov: 246
Pridružen: 14 Jan 2009, 08:30

S5/JA-068 Kokošinjica (vrh 1401)

Odgovor Napisal/-a S56LXN »

Žena je hotela iti na proslavo na Pokljuko, pa sem jo zapeljal tja. Potem pa jaz nazaj, slab 1km pred Mrzlim Studencem levo in parkiral ob gozdu s pogledom na Volkovo bajto. Čez »rampo« sem odšel po strmem, spranem kolovozu navzgor.

Slika Slika

Slika Slika

Slika


Tu bi moral zaviti naravnost v gozd po potki, ki pa je nisem opazil, Držal se desno po poraščenem kolovozu, nato pa po visoki travi in borovničevju prečil lev v gozd. Pa brez borovničevca in borovničk!
Poševno sem prečil po gozdu in v pol ure prilezel na vrh. Tu je ravno dosti prostora za razpenjanje inv. V, ki sem jo prislonil na smreko. Žice se sicer zapletajo za suhe veje smrek, na tleh je pa tudi dosti vej za zatikanje.
Za vrhom in na vrhu

Slika Slika

Drog za anteno za 2m in 70cm sem privezal kar za podrt štor. Naredil sem 7 zvez na 4m, 13 na 2m, 6 na 70cm, 19 na 24, 9 na 7, 8 na 28 in 12 na 14MHz. 10 QSO-jev je bilo S2S, od tega 4 na KV.


Potem pa presenečenje: prileze en možak na vrh. Tudi on je bil presenečen, da je zagledal mene. Ne mi reči, da si na SOTA, me je vprašal. Takoj sva se povohala. Dva sotaša! Jože, S51HU. Po kratkem pogovoru je Jože začel raztegovati svoje žice. Na vrvico je privezal kamen, ki ga je našel me potjo in je bil primeren za privezovanje. Vrgel ga je na suhe veje smreke in potegnil žico navzgor. Enostavno.

Slika Slika

Slika Slika



Pa še Jože v elementu

Slika


Ko je Jože klical najprej na 2m, sem jaz končal na 20m, nato pospravil, se poslovil in zapisal njegov mail. Mogoče pa dobim še kakšno njegovo fotko z mobija. Moral sem še na Rudno polje po ženo in taščo, pojedel prave slovenske čevapčiće, počakal, da je ploha minila in odpeljal domov.

Hvala za odziv in spote, pa lep pozdrav
Bojan

Uporabniški avatar
s57xx
Prispevkov: 1066
Pridružen: 19 Maj 2008, 08:08
Kraj: Škofja Loka

Re: S5/JA-068 Kokošinjica (vrh 1401)

Odgovor Napisal/-a s57xx »

No viš, kako je Slovenija majhna :D ... Nič medvedov srečal :?:
Jure S57XX

Odgovori