S5/JA-045 Kotel

Moderator: s58r

Odgovori
Uporabniški avatar
S56LXN
Prispevkov: 246
Pridružen: 14 Jan 2009, 08:30

S5/JA-045 Kotel

Odgovor Napisal/-a S56LXN »

Uspelo mi je našo prepričati, da gre z mano v hribe. Višje bo sonce, s 1174m visokega Kotla pa so lepi razgledi. Pa je šla. Med potjo pa, a ti ne poznaš nobene druge ceste, kot skozi Loko in čez Petrovo Brdo? Pa kdaj bova končno že tam? S teboj grem pa res zadnjič, poslovilni izlet!
Končno sva se pripeljala mimo Grahovega in 2km pred Knežo zapeljala po ozki strmi cesti do vasi Temljine. V vasi sem vprašal za pot in kje lahko pustim avto. Parkiral sem ob manjšem košarkarskem igrišču, lahko pa bi peljal nad igriščem naprej skozi vas. Za zadnjo hišo je korito s pipo s pitno vodo in markacijo, tam pa je tudi prostor za par avtov. Bilo je sončno, obetavno.

Slika Slika



Pot vodi po desnem kolovozu pod kozolcem navzgor. Markacije na drevesih in skalah so bolj poredke, kolovoz se oži in nato preide v potko. Po kakšnih 20 minutah je treba paziti, da te pot ne zapelje naravnost navzgor, kajti ozka slabo vidna markirana stezica zavije desno. Sem ter tja je kar nevarnost zdrsa. Višje v mlajšem gozdu je potrebno zaviti levo strmo navzgor, potem pa z orientacijo ni več težav. Je pa pot včasih kar strma.

Slika Slika

Slika Slika



Pot vodi z zahodne strani proti severu okoli Kotla, ter se z vzhodne strani priključi na sedlo med Malim vrhom in Kotlom. Od tu je do vrha še 80m višinske razlike. Skupno sva do vrha hodila počasi dve uri in pol.


Pred vrhom, na katerega se je dvignila megla, tako da z razgledom ni bilo nič.
Slika



GP anteno za 2m sem privezal za ročaj žiga in naredil 8 zvez na 2m, s Francijem tudi na 4m, ter 9 zvez na 40m SSB. Zaradi megle, hladu in priganjanja žene sem kar hitro zaključil z aktivacijo.

Slika Slika

Slika Slika


Tam v mladem gozdu, kjer se zavije ostro desno navzgor, sva to spregledala in šla po čedalje bolj zoprni kozji stezici navzdol.

Slika



Ko sva prišla do veliko podrtih dreves, sva ugotovila zmoto. Nekaj sva šarila naokoli, pa se spet naredil profit: s palice se mi je snela špica s krpljico. Kakor zadnjič ključ, nama tudi spodnjega dela palice ni uspelo najti. Skoraj 100 višinskih metrov sva morala nazaj navzgor, da sva našla zgrešeni odcep. Potem pa do avta razen jamranja naše ni bilo težav.

Toliko o megleni aktivaciji Kotla. Miloš je napisal, da je bolje na Kotlu, kot v kotlu. Nama se ni zdelo, razgled bi bil isti. Veste tistega, ko so imeli ljudožerci enega v kotlu, ga na 10 minut jemali ven in pretepali? Jim je že 5x pojedel ajnprejn!
Malo za šalo, malo zares
73, Bojan

Odgovori