S5/JA-046 Znojilski vrh

Moderator: s58r

Odgovori
Uporabniški avatar
S56LXN
Prispevkov: 246
Pridružen: 14 Jan 2009, 08:30

S5/JA-046 Znojilski vrh

Odgovor Napisal/-a S56LXN »

Z avtom čez Petrovo Brdo, približno 5km za Podbrdom sem zavil desno v smeri Znojil. Imenu primerno je asfaltirana cesta strma, tudi ozka. Pred vasjo se cesta še zoži in je betonirana. Parkiral sem pred vasjo za vaškim transformatorjem na stebru. Sicer sem zapeljal v vas, a je tam tako ozko, da sem komaj zapeljal nazaj. Vas je majhna, veliko hiš je zapuščenih, tudi napol podrtih.
Peš sem se odpravil po desni poti navzgor, kjer so tudi table za Maraton 4 občin.

Slika Slika


Za hišo za vodnim zbiralnikom sem zavil navzgor, nad leseno hišo pa sem zagledal višje ozek kolovoz potko oz. po kateri sem kar nekaj časa hodil strmo ob bregu navzgor.

Slika Slika


Čez slabih 100 višinskih metrov je potka zavila direktno navzgor, tu pa se je tudi končala. Po brezpotju sem rinil strmo navzgor, pod listjem pa mokra zemlja. Toda uspelo mi je brez večjih zdrsev. Nekaj časa sem hodil pod skalnimi stenami, a je bil teren prestrm.

Slika Slika Slika



Sem ter tja se je za kratek čas prikazala manj strma kozja stezica, da sem malo počil.
Pod vrhom je strm travnik, tudi nevaren za zdrs.

Slika


Končno na grebenastem vrhu, kjer me je kljub soncu zaradi vetra zeblo, saj je bilo v senci še nekaj slane.

Slika
Slika Slika Slika


Postavil sem GP anteno za 2m, klical in klical, pa ni bilo nobenega odzviva. Mislil sem, da bom s 1148m visokega hriba le naredil par zvez na 2m, pa nič.
Postavil sem še polagalko z žično anteno in na 7MHz naredil 13 zvez.
Na severni strani je bila zaledenela luža. Misli sem, da je za uživanje divjih prašičev, pa ni bilo nobenih sledi. Kakor Miloš, tudi sam nisem srečal nobenih živali.

Slika


Na južne bohinjske gore je bil lep razgled: Rodica, Suha Rodica, Raskovec, Poljanski vrh, Konjski vrh, Četrt in Črna prst (ta že s ceste).

Slika Slika Slika Slika


Navzdol sem pod travnikom naletel na potko, ki me je vodila prav do vasi.

Slika Slika


Ta pot se začne spodaj takoj za vodnim zajetjem, kjer zavije navzgor, nato pa desno mimo napol podrtih hiš in spet navzgor. Toda ne do zadnje male hiške nad vasjo, temveč male levo. Po kratkem grebenu sicer malo zgine, nato pa se spet prikaže v smeri SOTA vrha.

73, Bojan

Uporabniški avatar
s53x
Prispevkov: 457
Pridružen: 20 Maj 2008, 15:36
Kontakt:

Re: S5/JA-046 Znojilski vrh

Odgovor Napisal/-a s53x »

Uf, vrh vsekakor upravičuje svoje ime. Lepo, Bojan.
Lahko na enem boljšem zemljevidu označiš kje poteka tista prava steza, ki jo omenjaš v zadnjem stavku?
Ker tista strmina je res strmina. Take nisem še nikoli prej in niti potem premagoval. Je resnično težje sestopat kot pa se vzpenjat.
http://s53x.wordpress.com/
First S5 SOTA Mountain Goat !

Uporabniški avatar
S56LXN
Prispevkov: 246
Pridružen: 14 Jan 2009, 08:30

Re: S5/JA-046 Znojilski vrh

Odgovor Napisal/-a S56LXN »

Nekako takole, le da je začetek poti malo popačen - v večjem merilu:

Slika




Še z Garmina, gor rdeča

Slika



Lp Bojan
Zadnjič spremenil S56LXN, dne 30 Nov 2012, 11:16, skupaj popravljeno 2 krat.

Uporabniški avatar
s53x
Prispevkov: 457
Pridružen: 20 Maj 2008, 15:36
Kontakt:

Re: S5/JA-046 Znojilski vrh

Odgovor Napisal/-a s53x »

Najlepša hvala Bojan.
Zelo, zelo koristno.

Moj dostop je bil od tistega zadnjega kvadratka na sredini karte spodaj in direkt v hrib. In z njega :)

Uporabniški avatar
s57xx
Prispevkov: 1066
Pridružen: 19 Maj 2008, 08:08
Kraj: Škofja Loka

Re: S5/JA-046 Znojilski vrh

Odgovor Napisal/-a s57xx »

Bojan, si morda posnel pot?
Jure S57XX

Odgovori