S5/JA-010 Stenar

Moderator: s58r

Odgovori
s53xx
Prispevkov: 380
Pridružen: 16 Jun 2008, 12:26

S5/JA-010 Stenar

Odgovor Napisal/-a s53xx »

Aktivacija Stenarja mi bo ostala verjetno dolgo v spominu. Razlog za to je spust čez Plemenice do Luknje, a tem več kasneje.

S prijatelji štartamo od Doliča proti Triglavu. Kot vsak dan je bilo tudi tokrat potrebno zagotoviti zadostno količino vode.
Nekaj smo jo kupili v koči a takoj je bilo jasno, da bo potrebno nekje tankati saj sem "šparal" pri teži. Večja količina vode bi me,
že tako pretežkega od samega sebe :), radioamaterske krame, cunj in nekaj hrane, še bolj obtežila. Prvi cilj tega dne je bil Triglav,
sicer si nihče ni želel tja gor, a je štel za "simbolni dodatek" prehojeni poti. Ne pomnim kdaj sem videl toliko ljudi na vrhu, skratka, da ne povzročamo
še večje gneče se hitro vračamo po isti poti in naprej proti Plemenicam. K sreči naletim na zaplate snega, kjer lahko napolnim
vse rezervoarje, saj sem vedel da nižje vode ne bo. Dobro obteženega me pričakajo Plemenice, tam se mukoma zelo počasi in previdno spuščam. Do takrat
mi noben spust še ni požrl toliko energije, kot mi ga je prav ta. Vidno utrujen se na Luknji zgrudim ter sklenem, da čez Plemenice navzdol ne grem več!
Na Luknji pustim ostale, saj nisem imel časa dolgo počivati. Čakal me je Bovški Gamsovec zatem zopet spust na Dovška vrata in vzpon proti
Stenarju. Pot je vseskozi lahko prehodna in dobro markirana.
Tudi Stenar je čudovit prostoren vrh, z vpisno skrinjico, ter čudovito nametanimi skalami ki odlično služijo za postavitev polagalke. Dokaj pozna ura, kot ponavadi, tudi tokrat ni prinesla dosti zvez. Na 7 MHz je šlo brez problema, medtem ko sem ostala dva KV banda (30 in 20m) "posilil" z samcato zvezo. Na UKV naredim celonekaj S2S zvez z našimi aktivatorji.
Po končanem operaterstvu se spustim do "pre" natrpanega Pogačnikovega doma, kjer si privoščim mrzlo....

Hvala vsem za zveze!

Slikici:
Oprema, zadaj Škrlatica
Oprema, zadaj Škrlatica
skrlatica.jpg (62.17 KiB) Pogledano 2581 krat
Klasična, zadaj Razor in Planja (levo)
Klasična, zadaj Razor in Planja (levo)
na_vrhu.jpg (36.24 KiB) Pogledano 2581 krat

Odgovori