S5/JA-001 Triglav

Moderator: s58r

Odgovori
9a6ndd
Prispevkov: 3
Pridružen: 28 Jan 2010, 20:47

S5/JA-001 Triglav

Odgovor Napisal/-a 9a6ndd »

Prošli petak sam obavio aktivaciju Triglava... cca. 150 QSO. Više fotki:
http://web.hamradio.hr/9a6ndd/index.php ... 1&Itemid=9

ili

http://www.facebook.com/media/set/?set= ... 529&type=3

73 i nadam se da se uskoro čujemo s nekog novog vrha!

9a6ndd
Prispevkov: 3
Pridružen: 28 Jan 2010, 20:47

Re: S5/JA-001 Triglav

Odgovor Napisal/-a 9a6ndd »

Ostao sam dužan i malo informacija o samo usponu i drugim detaljima.
U Mojstranu smo došli oko 6:00 i čekali otvorenje Mercatora do 7:00, e onda doručak i slično, pa smo istek u 8:30 krenuli s zadnjeg parkirališta u dolini Krme. Do doma na Kredarici došao sam s dvojicom kolega oko 14:00. Iako sam bio dosta umoran, kad sam čuo da bi u subotu moglo biti ružnije vrijeme s više vjetra, odlučio sam nakon pola sata odmora krenuti na vrh. Na putu do vrha bila je dosta velika gužva, jer je dosta planinara silazilo prema domu. Kad sam došao na vrh za jedno 1:20 hoda nije bila prevelika gužva. Odmah sam krenuo postavljati antene što i nije išlo baš kako sam ja zamislio, ali pomogao mi je jedan argentinski slovenac 8-) . Prvo sam krenu na FM 2M, a zatim mjenjao bandove, s 7 na 14 Mhz i opet na FM i sl. Uglavnom išlo je dosta dobro, a imao sam i dobru podršku za cluster od S5 i 9A radioamatera. Na kraju se je nabralo 150 i koja veza (nisam još prepisao log :roll: ). Akumulator je izdržao oko 2,5 sata rada i tako sam negdje oko 20:00h bio nazad u domu.
U subotu ujutro ostatak ekipe iz mog planinarskog društva otišao je na vrh. Nakon što su se vratili krenuli smo prema Koči na 7 triglavskih jezera, preko Planike, Doliča, Hribarica i doline. U Koču na 7 triglavskih jezera došli smo nešto prije 17:00h. Tamo smo prespavali i ujutro se preko Komarče spustili do Zasavske koče.
Cijela aktivacija je bila super i služilo me super vrijeme. Odluka da radim u petak s vrha pokazala se odličnom, nije bilo gužve na vrhu i izbjegao sam IOTA kontest za vikend.
Od opreme sam koristio IC706MkIIG, AT Z-100, akumulator 12Ah, dualband trap dipol za 14 i 7 mhz, antenski (ribička palica) stup od 10m, i HB9CV za 2M...

Nadam se da ću uskoro imati priliku aktivirati još koju S5 SOTA referencu! Hvala svima koji su održali vezu sa mnom!

73 i do slušanja! ;)

s54q
Prispevkov: 317
Pridružen: 20 Maj 2008, 21:24
Kontakt:

Re: S5/JA-001 Triglav

Odgovor Napisal/-a s54q »

Čestitke za JA-001 in Srečno naprej!


S54Q, Boris

s53xx
Prispevkov: 380
Pridružen: 16 Jun 2008, 12:26

Re: S5/JA-001 Triglav

Odgovor Napisal/-a s53xx »

Čestitke za aktivacijo in hvala za zvezo!

lp
Slavc

Odgovori