S5/JA-022 Krn

Moderator: s58r

Odgovori
Uporabniški avatar
S56LXN
Prispevkov: 246
Pridružen: 14 Jan 2009, 08:30

S5/JA-022 Krn

Odgovor Napisal/-a S56LXN »

Zadnje dni junija je postal obisk planine Kuhinja že tradicionalen. Lani na Krn nisem uspel priti, bom pa letos. Naša pa, da v tej vročini pa ne boš rinil nikamor. Malo užaljen tudi malega nahrbtnika za krajši sprehod nisem vzel s seboj. Če bom uspel ujeti kakšno lovsko zvezo, sem vzel s seboj ročno postajo in teleskopsko anteno. Saj bo res prevroče.
Po popoldanskem popivanju smo le odšli s primorskimi znanci in našo družbo na sprehod do planine Zaslap. Primorca Pavel in Stojan sta rekla, da gresta naslednji dan v nedeljo na Krn. S sirarji na 1360m visoki planini sta se zmenila, da se lahko do tja pripeljeta z avtom. Takoj sem še sam pristavil svoj lonček.
Sposodil sem si majhen nahrbtnik, pohodne palice, klobuk in trak za bučno olje. Zasegel sem še prazno plastenko za vodo in oprema je bila zbrana. Še nikoli ni bil nahrbtnik tako lahek!
Naslednje jutro v nedeljo smo se ob 6h odpeljali da Zaslapa in odšli proti vrhu. Do 2/3 poti nam je Batognica dajala senco, pa še malo je pihalo. Nobene vročine! Jih bo naša že slišala!

Planina Kuhinja in Zaslap

Slika


Cesta do Zaslapa in Kožljak

Slika



Moja kamerada Stojan in Pavle nad Zaslapom

Slika


Na sedlu in sneg za Batognico

Slika


Že pod sedlom sem sam s tako lahkim nahrbtnikom pohitel naprej. Šele nazaj grede sem videl, da je Pavle tovoril v nahrbtniku belo in rdeče, za Primorce črno vino in Radensko. Tudi na soncu zjutraj ob vetriču ni bilo vroče, razen po hrbtu in čelu. Par minut več kot 2 uri sem rabil do Gomilščkovega zavetišča pod Krnom, kjer se vidi po zastavi, da vrag ne jemlje S5, ampak EU.

Slika


V 2 urah in 15 minutah sem prišel na vrh točno po predpisih: 400m/h.
Višinska razlika je bila 900m. Malo sem se razgledal, a prav daleč in jasno ni bilo videti. Za nekaj časa se je še malo pooblačilo.

Z ročno postajo in teleskopsko anteno sem naredil na 2m 12 zvez. Ob 06.15 UTC sem bil ta dan že tretji aktivator.

Slika

Slika


Za navzdol pa je sonce že močneje grelo in bilo opoldan, ko smo prispeli do avta že zelo vroče. Od doma pod Krnom smo odšli po strmejši poti naravnost navzdol. Nad Zaslapom smo se zmedli in odšli naravnost proti planini ob zelo strmem bregu. Napaka, je bilo kar nevarno za zdrs, pa še stopala so zelo trpela.

Še ena z začetka vračanja

Slika


Hvala vsem lovcem za odziv, Branetu za spot, pa 73
Nekateri so pa še spali.
Bojan

Odgovori