S5/JA-051 Ozben

Moderator: s58r

Odgovori
s57x
Prispevkov: 273
Pridružen: 09 Jun 2008, 15:40

S5/JA-051 Ozben

Odgovor Napisal/-a s57x »

Prvi dan Zimskih aktivacija je padel – v sneg. Moj štirinožec se je do sedaj korajžno spoprijemal s snežno odejo, morda se tokrat ne bi.
Za nedeljo je bila napoved ugodna. Nekaj mraza pa tudi ne škodi. Kaj bi dal na kakšni poletni aktivaciji za kakšno uro takih temperatur!?
Tuhtal sem, kako bi čim bolje izkoristila dan. Zdi se mi, da so točke lovcem sila pomembne. V takih razmerah jim kaj prida pik ne bi prinesel, saj so mi visoki vrhovi nedosegljivi. Odločil sem se za obisk Ozbena, ki je bolj redko »v etru« in za lepo število lovcev bi bil »new one«.
Burja je odpihnila ves morski zrak, ki seže po dolini Soče in Idrijce domala do Spodnje Idrije. Celo pot do Drežnice termometer kaže minus 7, 8 stopinj. Seveda o snegu ni ne duha ne sluha, zasneženi so le višji hribi, pa še veter je naredil svoje.

Krasji vrh:
Slika

Krn:
Slika

Avto pustiva pri spomeniku pred vasjo. Parkirišče je menda še »naš« in ne pričakujem kakšnih »sporočil«.

Slika

Predlagam, da se podate na vrh kar po kolovozu! Kakšnih 120m proti vasi se odcepi ostro desno pot, ki nas preko severnega pobočja pripelje do sedlca, od tu je le nekaj višinskih metrov do vrha. Ozben so Italijani v prvi vojni dobro obdelali in predelali. Kakšna je bila usoda vojske, si lahko preberete v mojem prvem zapisu.
Vrh hriba je na kartah označen na zahodnem delu, bi pa stavil, da je višji vzhodni del. Morda je bil izgled vrha pred stoletjem drugačen, vojske za svoje potrebe naredijo čuda in pol.

Slika

Fiberglas pritrdiva ob veje bližnjega grma, brat ima na skrbi anteno (če sodelujem pri postavljanju, ima ZM-1 vedno težave), jaz pa si posteljem tam zraven. Na 40m ne najdem koščka praznega prostora. Nekaj časa sučem gumbek, pa ne slišim nobenega »sotaša«. 30m je tudi precej poln. Občasno imam precej težav – »nekaj« zanimivega je delalo nekje nižje, in jaz sem bil kar primerna UP frekvenca, hi Po pol ure je začel mraz (-6 st.), kljub rokavicam, grizljati prste. Dokler je sijalo sonce, je bilo kar znosno, celo pihalo ni kaj prida. Potem pa, kot bi odrezal. Še kratek skok na 17m; ZC4LI, ki je v moji bližini polnil dnevnik, je bil izgovor, da sem zaključil z aktivacijo. Kako zabavno je pospravljanje pri takih temperaturah, je pa itak vsi vemo.

73 es cu Jurij, s57x

Odgovori