S5/JA-036 Jerebikovec

Moderator: s58r

Odgovori
s53xx
Prispevkov: 380
Pridružen: 16 Jun 2008, 12:26

S5/JA-036 Jerebikovec

Odgovor Napisal/-a s53xx »

Jerebikovec je ena od SOTA aktivacij katero zagotovo ne bom pozabil. Po prebiranju poročil od S56LXN in S56AW se
odločim da vrh "napadem" z družino, torej z avto. Glede na to, da je Aleš opozarjal na cestne zapore zaradi spravila lesa,
se odločimo za popoldansko aktivacijo. A kljub poznim uram še vedno naletimo na zaporo in preostalo nam ni nič drugega kot čakanje
celih 45min, da so zaključili z delom. A to ni bilo vse. Z znanim rekom "vleče se kakor čreva" bi lahko opisal dolžino poti ki je ni in
ni konca. Kljub temu, da sem prej gledal GPS sled, ki jo je objavil Aleš, smo enkrat tudi malo zgrešili in bolj ko smo šli višje, bolj mi je bilo jasno zakaj so nekateri "sotaši" zamenjali (če jih še niso imeli) svoje avte za terenska
vozila, drugi (ne jaz), pa o tej potezi ravno razmišljajo. Pot proti vrhu je čedalje bolj slaba in luknje še bolj upočasnijo vožnjo.

Na vrhu klasika. Skupaj spravim lepo število zvez, vmes mi veter 2 krat podre vertikalko, ki sem jo samo prislonil na bivak.
Vrh slovi po čudovitem razgledu na JA, vendar je bilo tokrat vreme že slabo, saj je je sledilo poslabšanje vremena.

Povratek je bil za spremembo bolj tekoč, a še vedno po občutku zelo dolg. Kdor namerava obiskati Jerebikovec mu priporočam
da se nanj odpravi peš.

Še tri slikce, avtor S56ZZZ:
Bivak s polagalko
Bivak s polagalko
jerebikovec_1.JPG (35.2 KiB) Pogledano 1871 krat
Viseči voki-toki
Viseči voki-toki
jerebikovec_2.JPG (40.82 KiB) Pogledano 1871 krat
Jesenska
Jesenska
jerebikovec_3.JPG (73.64 KiB) Pogledano 1872 krat
Hvala za zveze!

Odgovori