S5/JA-009 Rjavina

Moderator: s58r

Odgovori
S57MS
Prispevkov: 59
Pridružen: 17 Sep 2009, 22:37

S5/JA-009 Rjavina

Odgovor Napisal/-a S57MS »

Lepo vreme v začetku oktobra sta me napeljali , da sem vzel nekaj dnevov dopusta in se namenil v gore na SOTA aktivacijo.Izbral sem Rjavino in se 4.10 odpeljal do Mojstrane in od tam do konca ceste v dolini Kot.Dolina Kot je nekoliko manj obljudena kot ostale poti na Triglav in od tu sem tudi opravil nekaj zadnjih vzponov na našega očaka.Pot gre prvo ravno po dolini nakar se čez skalno stopnjo hitro dvigne in nadaljuje do potoka kjer je skoraj obvezen prvi počitek in osvežitev.Naslednja
orientacijska točka je Debeli kamen že visoko nad dolino Kot.Še malo više se teren zravna nad krajem imenovan Pekel in tam sem zavil levo po melišču proti steni Rjavine.Čez steno je speljana drzna dobro zavarovana pot po kateri sem kar pozabil na težak nahrbtnik in užival v telovadbi po kompaktni steni.
pot iz Pekla.jpg
pot iz Pekla.jpg (53.34 KiB) Pogledano 3243 krat
Nahrbtnik je bil tokrat težji , ker sem razen običajne osebne opreme in radioamaterskih zadev vlačil še 4,5 l pijače za 2 dni.Ko prideš na greben zagledaš glavni vzhodni vrh Rjavine ,ki je od tu videti še zelo oddaljen.Po 30m spustu po navpični zajedi prešpikani s klini sem nadaljeval mimo dveh naravnih oken do vrha, ki sem ga dosegel v 20minutah od prihoda na greben.
našpikana pot.jpg
našpikana pot.jpg (57 KiB) Pogledano 3243 krat
Na vrhu kjer jetudi žig sem se vpisal v knjigo in prižgal moj garmin, ki mi razen za orientacijo služi tudi za prikaz UTC časa na aktivaciji.Na garminu pa ugotovim ,da nisem na pravem vrhu ,ker je naš SOTA vrh zahodni vrh Rjavine ,ki je 2m nižji z 2530m.Nič hudega si rečem , S5-ARM je zakon in grem mimo oken po navpični zajedi tokrat navzgor in preko še enega predvrha na našo SOTA točko zahodni vrh Rjavine S5/JA-009 .
aktivacija S5-JA-009.jpg
aktivacija S5-JA-009.jpg (36.73 KiB) Pogledano 3241 krat
Pričel sem z aktivavijo na 2m in 70 cm kot ponavadi in v dobrih 10minutah naredil 17 vez na teh frekvencah.Za tem sva z Boštjanom S57GB našla prosto frekvenco na 40m in po najini vezi je njegov spot pripomogel k še naslednjim 25 vezam na 7MHz z lovci po Evropi.Hvala!S Francijem S57ILF in Bojanom S56LXN sem na hitro naredil še vezi na 6m SSB in čas je že bil za hitro pospravljanje opreme in odhod z gore saj je sonce že počasi zahajalo.Po zahodnem grebenu sem se globoko spustil na Dovška vratca in nato dvigoval čez ne vem koliko vršičkov do Staničeve koče.Dosegel sem jo že v popolni temi z lučko na glavi.Koča je že zaprta a sem že prej izvedel, da je v depandansi zraven odprta zimska soba.Prostora je za približno 8 ali morda 10 ljudi v dveh etažah in zaradi fotovoltaike je notri celo luksus- električna luč .Prespal sem sam v v zimski sobici pokrit z odejami ,ki so notri.
Hvala vsem za vezo!

Slikice na linku :


https://photos.google.com/u/0/album/AF1 ... MGWRKtL6P8



73 Marko
Zadnjič spremenil S57MS, dne 18 Avg 2016, 17:38, skupaj popravljeno 1 krat.

Uporabniški avatar
s57xx
Prispevkov: 1066
Pridružen: 19 Maj 2008, 08:08
Kraj: Škofja Loka

Re: S5/JA-009 Rjavina

Odgovor Napisal/-a s57xx »

Marko,

tole si pa glih še ujel pred poslabšanjem vremena :)
Jure S57XX

S57MS
Prispevkov: 59
Pridružen: 17 Sep 2009, 22:37

Re: S5/JA-009 Rjavina

Odgovor Napisal/-a S57MS »

Ja res sem ujel dva krasna dneva v gorah ,saj sem vedel, da prihaja poslabšanje.Tudi naslednji dan na Triglavu je bilo vreme super.

lp

Marko

s54q
Prispevkov: 317
Pridružen: 20 Maj 2008, 21:24
Kontakt:

Re: S5/JA-009 Rjavina

Odgovor Napisal/-a s54q »

Najprej čestitke za osvojeni vrh! Čestitke tudi za to, ker si oddajal iz sota vrha in ne iz pravega vrha. Res! Kapo dol!
Napaka zabeležena. Popravek pri naslednji izdaji ARM-a


Boris, S54Q

Odgovori