S5/JA-040 Kobilja glava

Moderator: s58r

Odgovori
s57x
Prispevkov: 273
Pridružen: 09 Jun 2008, 15:40

S5/JA-040 Kobilja glava

Odgovor Napisal/-a s57x »

Potepanje po bližnjih tolminskih sosedih je vedno zanimivo. Posebno v takem vremenu, kot je bil to nedeljo. Po dolgem času se je zbrala stara in preizkušena ekipa; boljše polovice, ki se niso videle od petka, so nekoliko zaostajale, brat Ivan je kot vedno tovoril anteno in elektrarno (kaj vse se skriva v njegovi omari mi ni znano!), midva z Mirkom, S59Z, si dava opravka z geografijo in beleženjem zgodovine (vsak izgovor je dober, samo da da je sapa na normalnem nivoju).
V križišču pred Tolminom zavijemo desno, skozi Poljubin, se zapeljemo do Ljubina, tu pa nas tabla hitro usmeri do izhodišča, to je planinske koče na planini Stador. Cesta je taka, kot se za te kraje in letni čas spodobi, ozka, z obiljem okljuk, polna kamenja; ves čas upaš, da ti kakšna spodobna kamnita gmota ne prekriža pot. Meglo hitro pustimo v dolini. Sam vzpon na vrh je prav prijeten, tu pa tam se je treba izogniti blatu in kakšni skriti ledeni plošči; največ nesreč se zgodi prav po neumnem - spregledaš, da se nekaj svetlika pod listjem, naslednji trenutek pa si že zrel za transport v dolino.

Šprinca - očitno je vsem, ki so gnali na pašo tukaj "zakuhalo", in se je ime prijelo - pogled proti Kobilji glavi

Slika

Malo pod Šprinco, se odpre krasen razgled: prav skozi tesen, ki jo tvorita Gradišče in Jelenk, seže pogled do Snežnika, celotno TK območje je vidno, čez zamegljeno Padsko nižino se vidijo vrhovi Dolomitov in Karnijskih Alp, vidi se cela vrsta »SOTA« vrhov, celo Kozlov rob kuka iz megle.

Levo spodaj kuka JA-054, vidi se Kuk, zraven je Matajur, desno od njega Stol, piramida je Mrzli vrh, na desni je Krn

Slika

Slika

Desna "špica" je Tolminski Kuk

Slika


Zima je naredila svoje, svinjarijo, ki jo naredi drobnica, je dodobra očistila. S postavljanjem PPS ni težav, žal sem pozabil kline in sem se drenjal na vrhu. Planinci, ki jih v tem lepem dnevu ni bilo malo niso imeli nič proti, celo nekaj EPP sem imel. Ostalo pa kot ponavadi, brez velikih pretresov.

Slika

Upajmo, da bo zima postregla še s kakšnim podobnim presenečenjem!

Je tisto tam Vrh nad Peski?

Slika


73 es cu, Jurij, s57x


p.s. ko je brat privezoval klubsko zastavo, me je, pedanten, kot je, pobaral, če sem že plačal članarino?!

p.s.s. yas, sem!

Odgovori