S5/JA-018 Briceljk

Moderator: s58r

Odgovori
S57MS
Prispevkov: 59
Pridružen: 17 Sep 2009, 22:37

S5/JA-018 Briceljk

Odgovor Napisal/-a S57MS »

Na trgatvi kjer sva s kolegom nosila brento štiri ure v breg do zidanice sva ugotovila ,da nama to ni vzelo preveč energije in da greva naslednji dan v nedeljo 10.10 . v hribe.Turo na Briceljk S5/JA-018 sem izbral jaz ,ker je bilo napovedano lepo vreme ,ki sem ga že nekaj vikendov čakal prav za to goro.
V Grosuplju sem ob 6h pobral kolega in sva se peljala čez Gorenjsko v Italijo do Trbiža, zavila levo do Predela in se spustila do trdnjave Kluže.Pred trdnjavo sva zavila levo v dolino Bavščico in se peljala do konca ceste do parkirišča.Od tam vodi markirana pot mimo opuščene vasi Logje proti ravno tako opuščeni planini Bala. Nad planino Bala sva se zlagoma dvignila do lovske koče na višini približno 1300m.Pod lovsko kočo je korito z vodo kjer si še zadnjič lahko napolnimo zalogo.Do tu sva hodila približno uro in pol.Pri lovski koči zavijemo ostro levo in pod skalami v gozdu ujamemo stezico , ki pa ni več markirana.Nekoč je bila označena z markacijami , kar pa nekomu ni bilo všeč in je rdeče krogce prebarval s sivo barvo.No vseeno se da slediti skromni stezici skozi gozd do strmega travnika in skozi naslednji gozd do odprtega terena z visoko travo.Na poti nam pomagajo za orientacijo redki možici ,teren pa je ves čas dokaj strm kar je po svoje dobro saj moramo od avta do vrha premagati skoraj 1650m višinske razlike.Na višini okoli 1700m se svet rahlo izravna in pokaže nadaljevanje poti med Stadorjem na desni in grebenom Briceljka na levi.Na tem delu je potrebno paziti kje stopamo saj so tudi na poti manjše luknje , izven poti pa sploh ni varno hoditi v visoki travi , ki zakriva teren spodaj.
Po takem svetu se dvignemo do višine okoli 1900m kjer postaja teren kamnit , pot pa nas vodi do melišča in na vrhu teg a se približamo steni Briceljka.Nadaljujemo pod steno do kota kjer napredovanje ponuja zelo strma travnata stopnja.Previdno se dvignemo čezenj nakar hodimo v desno in nato sledi daljše prečenje v levo do zagruščenega kota ,ki vodi na škrbino.
Težav je konec in S škrbine se preko travnatega predvrha povzpnemo na izredno razgleden vrh Briceljka.Od avta dovrha mi je kolega nameril štiri ure in pol hoje on pa je bil še precej hitrejši….skoraj pol ure prej je bil na vrhu.V opravičilo počasnosti povem , da sem kot nedavni Abraham 10 let starejši od njega , 20 kg težji pa še veliko dela sem imel s slikanjem , ko sem za vsakim vogalom naredil nekaj slikic.Tako! Nič še nisem povedal o vremenu a mislim da ni potrebno se na slikicah vidi da je bil to en čudovit sončen in topel dan.
Že prva zveza je bila S2S z Marjanom S56JAZ /P ,ki je bil na Kalškem grebenu in mi je tudi velikodušno prepustil frekvenco .Vse s katerimi sem naredil zvezo sem slišal odlično , kar me je nekoliko presenetilo saj so bile vmes skoraj celotne Julijske alpe.No slišal odlično dokler niso Italijani začeli nažigati s svojimi kilovati in sem slišal le še ciao,ciao… ciao ta pa oni pa bla bla bla….. Zato sem koga večkrat vprašal ,če je sprejel vse kar sem povedal .V pol ure sem naredil 8 zvez na 2m FM in eno na 70cm FM potem pa sem počasi začel pospravljati opremo saj sva bila na vrhu že dlje kot uro. Čakal naju je še strm sestop kjer zaradi zahtevnega terena ne moreš prav hiteti.Kaj naj rečem drugega kot da želim tistim, ki boste aktivirali Briceljk v bodoče enako lepo vreme pa vam bo gotovo ostal v lepem spominu.


še več slik :

https://photos.google.com/u/0/album/AF1 ... sbafryzVuA

hvala vsem za zvezo

73
S57MS Marko
Priponke
aktivacija S5 JA-018.jpg
aktivacija S5 JA-018.jpg (45.26 KiB) Pogledano 1787 krat
v sredini z melišča strmo gor proti desni in levo na škrbino.jpg
v sredini z melišča strmo gor proti desni in levo na škrbino.jpg (56.58 KiB) Pogledano 1788 krat
Desno Stador levo Briceljk-pot gre vmes.jpg
Desno Stador levo Briceljk-pot gre vmes.jpg (54.69 KiB) Pogledano 1788 krat

Odgovori