S5/JA-008 Prisojnik

Moderator: s58r

Odgovori
S53MN
Prispevkov: 157
Pridružen: 19 Avg 2008, 21:32

S5/JA-008 Prisojnik

Odgovor Napisal/-a S53MN »

Lep dan kliče….in kam drugam, kot na moj priljubljeni cilj za konec sezone…na Prisank.
Čeprav Prisank ni najvišja gora v Sloveniji, ima za mene najvišjo vrednost. Morda zato, ker sem potreboval tri poizkuse, da sem prvič prišel na vrh, morda zaradi množice težkih pristopov, izmed katerih je Hanzova klasična najtežja pristopna pot na vrh. Vedno pa prihranim Prisank za konec sezone, kot jagodo na torti.
Nedeljska vremenska napoved je bila zelo lepa in odločil sem se, da je čas, da se sestanem s Prisankom. S prijateljem sva se odločila, da bova startala od Erjavčeve koče pod Vršičem in šla po Kopiščarjevi mimo Ajdovske deklice. Pot sama je prijetna po gozdičku, dokler na levi ne zagledaš obraz Ajdovske deklice.
Takrat se pot iz prijetne gozdne prelevi v skalnato.
Slika
Čas je, da si nadenemo samovarovalni komplet, pa tudi čelada ni odveč. Po lestvi in kaminu
Slika
Slika
priplezamo do prve tretjine vzpona, nakar se povzpnemo skozi okno,
Slika
kjer se pridružimo Grebenski poti,
Slika
katera starta direktno iz Vršiča.
Slika
Pot skozi okno je krušljiva, po poti sami opazujemo, kje so se nazadnje utrgale skale, kar nama da zagona, da čimprej pridemo na odprto, na grebensko pot.
Pot se tu obrne na levo po grebenu, kjer se lahko razgledujemo na obe strani ;) nakar se umiri, in se povzpne v zadnji strmejši vzpon
Slika
proti vrhu Prisanka.
Sam vrh nima ne vem koliko prostora za antene, za kako vertikalko bi se že našlo, sploh je pa kriza v takem lepem vremenu, ko je vrh tako obiskan, kljub vsem težavnim vzponom.
Najbrž sem bil v soboto, ko sem se pripravljal na vzpon precej raztresen, saj sem pozabil doma kup stvari…najvaženjša je bila HB9 za 2m, zato sem moral na 2 metrih delati z gumištrudlom, pozabil sem tudi fotoaparat, pa še kaj bi se našlo.
Spust je pa sledil po najlažji, južni poti.
Skupno je bilo hoje 5 ur gor in 4 ure v dolino do izhodišča.

Več fotk je tukaj na tem linku.


ps.: a bo, Boris? ;)
73 de Andrej - S53MN

s56wrt
Prispevkov: 35
Pridružen: 02 Sep 2008, 20:19

Re: S5/JA-008 Prisojnik

Odgovor Napisal/-a s56wrt »

Super Andrej.....ampak, tukej gor jaz samo z helikopterjem. :roll: :o

s56jaz
Prispevkov: 50
Pridružen: 19 Jun 2008, 00:34

Re: S5/JA-008 Prisojnik

Odgovor Napisal/-a s56jaz »

Andrej lepo, da sva se slišala, pa čeprav sem te ujel šele, ko sem svoje antene na Rzeniku že skoraj v celoti podrl.
Očitno sta imela res fletno vreme, če ste se lahko tako martinčkali na vrhu. :lol:
Praviš, da je Prisojnik za zaključek sezone.
Menda ja ni to tvoja zadnja tura v visokogorje letos? :o Za moj okus se najlepši čas za hojo v hribe šele pričenja. :?:
Pa še ena dobra stvar, ki pride jeseni: ni se ti potrebno bati, da se boš utopil v lastnem švicu. :lol: :lol:

Čestitke obema.


S56JAZ

S53MN
Prispevkov: 157
Pridružen: 19 Avg 2008, 21:32

Re: S5/JA-008 Prisojnik

Odgovor Napisal/-a S53MN »

@ Robert - kaj, saj imaš lepo ograjo po celem grebenu...greš gor kot po stopnicah :D edino, kar je kriza, je tam po tistmu kaminu...je šlo na tesno, sploh ne vem, kako bi šlo, če bi imel s sabo še polagalko ;)

@ Marjan - nikakor ni zadnja letos, namen je še priplezat iz Logarske na Ojstrico, pa še kam... Samo Prisank imam zmeraj rezerviran za konec sezone, da ga ujamem kak dan, preden zapade nov sneg, da se snežišče čimbolj stanjša, konec sezone je ponavadi tudi najboljša kondicija, katero zahteva Prisank, pa tudi vročine ni več take, čeprav je severna stena skoraj cel dan v senci.
73 de Andrej - S53MN

Odgovori