S5/JA-057 Travnik

Moderator: s58r

Odgovori
s53xx
Prispevkov: 380
Pridružen: 16 Jun 2008, 12:26

S5/JA-057 Travnik

Odgovor Napisal/-a s53xx »

Pozdravljeni!

Na Alešev (S56AW) predlog smo se tokrat podali na Malo Mojstrovko in sicer po Hanzovi poti. Štart je bil seveda iz parkirišča na Vršiču, kjer nam ni bilo potrebno odšteti parkirnine, saj smo bili zelo zgodnji. :D Po prihodu na Mojstrovko smo nadaljevali proti Travniku, vendar točno nismo vedeli kateri vrh je. Moj GPS ki sem ga imel v nahrbtniku je bil prazen, saj se je očitno sam vključil ko sem ga dal v nahrbtnik, karta pa je ostala doma. :( K sreči sem si prebral opis od S57MS in pa z Alešem sva prej oba izmerila razdaljo od M.Mojstovke do Travnika. Vrh ki nas je dejansko zmedel je bila pa Zadnja Mojstrovka, a je od nje do Travnika še kar nekaj hoje. Kot je že opisal Marko, je za pot po grebenu res potrebno planirati kakšno uro ali celo več, sploh če je malo slabše vreme.
Na cilju Marjan postavi 2m, jaz pa KV, kjer je bilo kar živo. Lahko rečem da so zveze kar »letele« v log. Seveda se na koncu poizkusim, bolj na kratko, še na 2m.
Povratek je bil malo drugačen saj smo se kmalu spustili do nekakšne poti, ki nas je vodila pod Mojstrovkami ter se potem priključimo na pot, ki vodi od sedla na M.Mojstrovko. Sledil je še spust po melišču nazaj na Vršič.

Hvala vsem za zveze.

Tri fotke so tukaj, tri pa v SOTA galeriji.
Priprave na Hanzovo
Priprave na Hanzovo
mini-IMG_2127-1.JPG (56.6 KiB) Pogledano 1982 krat
Ekipa (od leve) S53XX,S56AW,S52TC,      foto: S56AW
Ekipa (od leve) S53XX,S56AW,S52TC, foto: S56AW
mini-DSC00043(5).JPG (36.68 KiB) Pogledano 1981 krat
Na vrhu,       foto: S56AW
Na vrhu, foto: S56AW
mini-DSC00040(5).JPG (26.39 KiB) Pogledano 1984 krat
lp
Slavc

Odgovori