S5/JA-026 Zadnjiški Ozebnik

Moderator: s58r

Odgovori
S57MS
Prispevkov: 59
Pridružen: 17 Sep 2009, 22:37

S5/JA-026 Zadnjiški Ozebnik

Odgovor Napisal/-a S57MS »

Na Zadnjiški Ozebnik sem se odpravil v sredo 9.6.2010 ,ker moram počasi pokurit lanski dopust in ker je bila lepa vremenska napoved.Od doma sem šel pozno dopoldne ,ker sem imel doma še opravke in ker sem za delavnik pričakoval več odziva na frekvencah po 16 uri .Cesta
preko Vršiča je med delavnikom zaprta zato sem iz smeri Ljubljane , preko Kranjske gore peljal naprej v italijanski Trbiž in preko Predela nazaj v Slovenijo proti Bovcu.Pred Bovcem sem zavil levo v smeri Trente do Loga in tam desno v Zadnjico do parkirišča oziroma rampe.Nadaljeval sem peš po cesti skozi Zadnjico mimo zadnjih kmetij in vikendov do križišča kjer je šla leva pot v smeri Luknje pod Triglav moja pa se je odcepila desno preko potoka v dolino imenovano Zadnjiški dol. Sprva vodi markirana pot vodoravno nato pa se začne počasi dvigovati.
Zadnjiški dol.jpg
Zadnjiški dol.jpg (162.86 KiB) Pogledano 3070 krat
Višje sem šel tudi mimo potoka kjer klopca kar vabi na kratek oddih ,
dalje pa sem prispel do večjega snežišča .Snežišče je še kar obsežno a sneg mehak in ne predstavlja ovire in po približno dveh urah sem prispel do sedla Čez dol.
Tu je ponovno stičišče poti kjer leva vodi na Prehodavce desna pa gre proti dolini Trebiški dol.
sedlo Čez dol 1633m.jpg
sedlo Čez dol 1633m.jpg (218.46 KiB) Pogledano 3074 krat

Zavil sem desno in se že po 50m pri večjem možicu ob poti na desni strani ponovno obrnil desno na nemarkirano stezico.
Nadaljeval sem po stezici, ki je malo više postala bolj izrazita tako da ni bilo težav s sledenjem pa tudi možici so postavljeni zelo na gosto ob poti.Pot vodi malo po odprtem terenu višje pa sem se večkrat prebijal tudi skozi rušje.
Nekoliko pod predvrhom sem naletel na edino manjše snežišče , ki pa je bilo položno in kmalu sem bil na rami ,ki je vodila na vrh.
Vrh -Zadnjiški Ozebnik 2084m.jpg
Vrh -Zadnjiški Ozebnik 2084m.jpg (90.11 KiB) Pogledano 3071 krat
Vrh je dovolj prostoren za postavitev raznih anten.Razgled je bil sicer soliden a najvišji vrhovi so bili zaviti v oblake.
Na vrhu sem postavil anteno in začel z aktivacijo.Čeprav je Zadnjiški Ozebnik dokaj visok in presega 2000m pa aktivacija na 2m in FM ni potekala po pričakovanjih.Odlično sem slišal le Darkota S57AX in Jureta S57AJJ , ki sta bila tudi na aktivaciji v Julijcih na JA-036.Na klice se mi druge postaje iz notranjosti države niso odzivale kar kaže ,da je 300m višja pregrada drugih vrhov v smeri vzhoda vseeno previsoka ali pa moč 5W premalo..No dobil sem pa vseeno dober raport od postaje OE8RSK ,ki me je v bližini Celovca slišal 59 + 40 in še nekajkrat +++.No navsezadnje je bila aktivacija s 4 zvezami na 2m in 2 na 70cm uspešna.Na vrhu je tudi postavljen velik možic ,zraven pa stoji pločevinasta skrinjica z vpisnim zvezkom in debelejšo ročno narejeno knjigo vtisov.Za vsak slučaj sem se vpisal kar v oboje.
Po aktivaciji sem se po isti poti spustil za dobrih 400m na sedlo Čez dol in ponovno dvignil za enako do Prehodavcev na 2063m kjer sem sam prenočil v zimski sobi. Pot proti Prehodavcem je v začetku kopna ,ko pa se nekoliko dvigne in prične z dolgim prečenjem pa se pričnejo snežišča , ki se s presledki vlečejo do Prehodavcev.


nekaj slikic še na linku

https://photos.google.com/u/0/album/AF1 ... bOZz0fNZ6E

73

S57MS Marko
Zadnjič spremenil S57MS, dne 18 Avg 2016, 18:23, skupaj popravljeno 1 krat.

s53xx
Prispevkov: 380
Pridružen: 16 Jun 2008, 12:26

Re: S5/JA-026 Zadnjiški Ozebnik

Odgovor Napisal/-a s53xx »

Super opis Marko, mogoče ti je manjkalo samo še lepo vreme, a tega lahko
še ujameš tudi s starim dopustom! :)

lp
Slavc

Uporabniški avatar
s57xx
Prispevkov: 1066
Pridružen: 19 Maj 2008, 08:08
Kraj: Škofja Loka

Re: S5/JA-026 Zadnjiški Ozebnik

Odgovor Napisal/-a s57xx »

Lepo to :D. Večja moč prinese tudi večje akumulatorje. Morda malce večja, a vseeno lahka antena v Al/PVC kombinaciji in se bo bolje slišalo.
Jure S57XX

S57MS
Prispevkov: 59
Pridružen: 17 Sep 2009, 22:37

Re: S5/JA-026 Zadnjiški Ozebnik

Odgovor Napisal/-a S57MS »

Hvala ! Vreme mi je še kar odgovarjalo , ko je bilo toplo z zmernim vetrom in ni preveč žgalo, res pa je nekoliko trpel razgled zaradi oblakov.Naslednji dan se je pričelo podobno
potem pa le zvedrilo ....bom še napisal poročilo in slikice dodal.

Glede moči zadnje čase vzamem včasih ojačevalček ALINCO ELH-230E ,ki ni pretežek a to le v nižje hribe , tu sem mislil ,da ga ne bom potreboval.Akumulatorjev sem imel že sedaj dovolj
1x LIPO 4000 mAh in še rezervnega 2300 mAh .Za tiste, ki delate KV tako ne bo problem z aktivacijo , jaz pa take prenosne postaje in opreme še nimam le doma IC 746 ,ki ni primerna za gore.
Antena mi pa počasi crkuje in bom moral razmislit o novi....sem jo že drugič poškodoval in tokrat začasno usposobil z izolir trakom.

lep pozdrav !

Marko

Odgovori