S5/JA-029 Debela peč

Moderator: s58r

Odgovori
Uporabniški avatar
S56LXN
Prispevkov: 246
Pridružen: 14 Jan 2009, 08:30

S5/JA-029 Debela peč

Odgovor Napisal/-a S56LXN »

V sredo, 17. marca, ko je bil najlepši dan v tem tednu, se mi je le uspelo rešiti službe. S Stanetom S56SNR (mogoče bodoči sotaš) sva se odpeljala na Pokljuko, pri Mrzlem studencu pa desno po zasneženi cesti s popolnoma ledenima kolesnicama. Cesta je ozko splužena in ni dobro srečati nasproti vozeči avto, ker je potem treba voziti vzvratno par sto metrov, ker so izogibališča zelo na redko. Parkirala sva pred planino Velika Raven, kjer je spluženo za kakih 10 avtov. Tam sva nataknila turne smuči in počasi po položni poti pridrsala na planino Lipanca.

Slika

Slika


Tam sva se razšla, Stane proti Mrežcam, jaz pa po dobro pohojeni trdi smučini proti Debeli peči.


Slika



Do Lipanskih vrat sem se kar namučil, potem pa je šlo lažje. Je pa tisti Okroglež, po katerem se moraš spustiti navzdol pred Debelo pečjo kar malo odveč.
Proti vrhu so bili lepi pogledi, tudi na Očaka.

Slika

Na vrhu je pihalo, da sem moral pisati v rokavicah. Naredil sem le 7 zvez na 2m, 3 na 4m in 2 na 70cm.

Na vrhu je pihalo, da sem moral pisati v rokavicah. Naredil sem le 7 zvez na 2m, 3 na 4m in 2 na 70cm. Imel sem pa 2 zvezi S2S z Markom S57MS/p s TK-003.
Seveda je zgoraj za antene dosti prostora.
Pa še nekaj pogledov z vrha

Slika

Slika

Slika

Sneg za smuko je bil že južen, spet pa je bil nazaj grede vzpon na Okroglež odveč.
Pod Lipanskimi vrati je bila bolj rodeo turna smuka, od Lipance dol pa sva s Stanetom smučala po poti do avta.

Lep pozdrav od Bojana

Odgovori