S5/JA-048 Boršt

Moderator: s58r

Odgovori
s53xx
Prispevkov: 380
Pridružen: 16 Jun 2008, 12:26

S5/JA-048 Boršt

Odgovor Napisal/-a s53xx »

Zopet se je našlo nekaj časa za aktivacijo.

Zaradi zelo slabe fizične pripravljenosti in malo časa ki sem ga
imel na razpolago sem si tokrat izbral 931m visoki Boršt v bližini Bleda.
Sprva sem mislil da se bom pognal na Pleče, pa me je nekako odbil, saj je že toliko
visok da pripadajo bonus točke. :)

Po petih minutah vožje proti Borštu me pokliče Jur-S57AJJ, ravno prav da sem ga lahko še mimogrede pobral.
Avto sva pustila v vasi Poljane (Bled-Zg.Gorje-Poljane, lahko pa dostopamo iz smeri avtoceste odcep Lipce),
kjer naju je čakalo dobrih 300m vzpona in polno blata po
gozdnik "vlakah". Vrh je v večini poraščen vendar precej prostoren.

Tokrat je ognjeni krst na SOTI doživelo kar nekaj moje nove-stare tehnike.
Prvi je seveda QRP-jček PFR-3, katerega sem sestavil dobra dva meseca nazaj. Napajal
sem ga pa z doma sestavljenimi Li-Po paki iz starih telefonskih baterij.
Postavil sem si tudi cca 8m dolgo vertikalko z radiali za 40m in 30m.

Na 7MHz je bilo ravno tekmovanje zato nisem bil prav preveč uspešen. Če me nebi Darko "spotiral"
dvomim da bi naredil sploh kakšno zvezo. Bolj me je presenetil 30m na katerem sem uspel
skompletirati nekaj več zvez. Seveda je na 2m Jurju kmalu zmanjkalo sogovornikov zato sem kolegialno
pohitel tudi sam z KV-jem in kmalu naredil še nekaj zvez na 2m, ter tako zaključil aktivacijo.

Skratka precej zanimiva aktivacija, verjetno zgolj zaradi tega, ker nikoli nisem nosil tako
lahkega nahrbtnika na SOTA-o.

In še nekaj slik:
Nekje tudi precej strme in zapuščene gozdne poti
Nekje tudi precej strme in zapuščene gozdne poti
mini-DSC00071.JPG (65.63 KiB) Pogledano 3849 krat
Jur ima še nekaj korakov
Jur ima še nekaj korakov
mini-DSC00073.JPG (76.71 KiB) Pogledano 3846 krat
PFR-3, desno zraven Li-PO. "Izolir trak mora bit"      foto:S57AJJ
PFR-3, desno zraven Li-PO. "Izolir trak mora bit" foto:S57AJJ
mini-IMG_1128.JPG (53.75 KiB) Pogledano 3845 krat
lp
Slavc

Uporabniški avatar
s57xx
Prispevkov: 1066
Pridružen: 19 Maj 2008, 08:08
Kraj: Škofja Loka

Re: S5/JA-048 Boršt

Odgovor Napisal/-a s57xx »

s53xx napisal/-a:
...
Skratka precej zanimiva aktivacija, verjetno zgolj zaradi tega, ker nikoli nisem nosil tako
lahkega nahrbtnika na SOTA-o.
...
:lol: Kako se je pa drugače postajca obnesla?
Predlagam ti, da si na tisti pokrov škatle prilepiš kos Fe pločevine, da se ti ročica z magnetom prime nanjo. Pomaga 8-)
Jure S57XX

s53xx
Prispevkov: 380
Pridružen: 16 Jun 2008, 12:26

Re: S5/JA-048 Boršt

Odgovor Napisal/-a s53xx »

Kar se tiče postaje sem jo veliko bolj kot na tej SOTI sprobal v WAG kontestu oktobra. Postaja me je zelo presenetila,
saj si nisem nikoli predstavljal da taka malenkost lahko tako dobro dela :) . Pri vsem me edino moti le nekaj stvari:

- nima nobene vgrajene varovalke
- vpisovanje memorij je zelo zahtevno saj je vrajeni Atmel-ček zelo občutljiv za "dojemanje" pavz med znaki/besedami
- napajanje notranjih baterij ni možno od zunaj (moraš vsaj odpreti pokrov)

Seveda se da kakšne stvari tudi popraviti in jih tudi bom.

O tvoji rešitvi sem pa tudi že razmišljal, vendar je zelo malo prostora da bi kam nalepil ploščico. Verjetno bom naredil kašno konzolco
spredaj, tako kot ima originalna pripadajoča ročka.

Moja prva skrb je sedaj antena. Iščem dobro idejo, nekaj za direktni priklop na vgrajeni tuner, simetrični vhod. Če kdo pozna kaj???...

lp
Slavc

Uporabniški avatar
s57xx
Prispevkov: 1066
Pridružen: 19 Maj 2008, 08:08
Kraj: Škofja Loka

Re: S5/JA-048 Boršt

Odgovor Napisal/-a s57xx »

Lep :).

Pri lepljenju Fe platke sem mislil na pokrov - nekako tako, kot ti na sliki stoji taster. Glede na majhnost postaje bi škatlo lahko postavil "po dolgem". Na vrhu je plac za postajo, spodaj imaš prostor za uro, taster, ...

Glede na to, da imaš vgrajen tuner ti priporočam "moj" tip vertikalke. Meni služi odlično več kot leto.
Jure S57XX

s53xx
Prispevkov: 380
Pridružen: 16 Jun 2008, 12:26

Re: S5/JA-048 Boršt

Odgovor Napisal/-a s53xx »

Jure, seveda na pokrov. To mi pa ni padlo, še ena potrditev zakaj nisem šolan!
Hvala za idejo!

Vertikalka je super zaradi samega prostora in manjših sil na palico, vendar me moti njena asimetričnost, zato moram
prvo videti kako se obnaša kakšna simetrična antena. Moram pa reči da sem sedaj že nekaj aktivacij naredil na
vertikalki in nisem bil razočaran, tudi tuner mi jo je dvakrat normalno poglasil.

lp
Slavc

Odgovori