S5/JA-054 Kozlov rob

Moderator: s58r

Odgovori
s57x
Prispevkov: 273
Pridružen: 09 Jun 2008, 15:40

S5/JA-054 Kozlov rob

Odgovor Napisal/-a s57x »

Kozlov rob je posrečena lokacija, dobrih 200 m se dviga nad Tolminom, zato ni čudno, da je bila v vsej zgodovini zelo uporabna. Od tu so dolga stoletja "šefovali", šele sredi 17. stoletja so se oblastniki preselili v dolino. Pa gotovo ne zaradi tega, da bi bili bližje bazi. V prvi svetovni vojni so bila tu opazovalnica in pa topniški položaji, verjetno je tudi to pripomoglo, da večni zahodni zmagovalci niso prodrli preko Soče. No, in v svojo bogato kroniko je Kozlov rob dodal še prvo SOTA aktivnost. Kakšne večje panike med nedeljskimi obiskovalci nisem povzročil, če na "drogu" vihra zastava, že ne more biti prav nevarno. Presenetljivo, nekaj nas mešajo z radiostezisti, pa kaj bi. Naj kar tako ostane; če bi komu začel podrobneje razlagati naše početje, bi bil morda še kriv za popoldansko neurje.
Po dolgih letih premora, je šla z mano na ekspedicijo tudi xyl. Precej hud tempo je ubrala, v tiste pol ure sem ponovno predelal snov o gravitaciji v povezavi z SOTA opremo. Pa kaj, ko po vrnitvi v dolino vse pozabim. Sama aktivnost je bila brez posebnosti. V začetku precej močan lokalni ssb qrm, uporaba cw filtra dokaj omejena, saj se vsaj polovica fantov postavlja prav čudno (vsaj zame, ker se nikakor ne sprijaznim z malim RIT gumbkom) in so "iz slušnega polja" in cela "klofarija" izpade šlampasta. Bo že bolje. Vesel sem bil vseh "starih" lovcev, žal se nisem nič sprehodil po bandu, xl me je priganjala, hamovska aktivnost je bila le postranskega pomena. Namenjena sva bila namreč na Javorco, peš, in v prijetni družbi nama je pot hitro minila. Vsem, ki ne poznate tega konca, toplo priporočam nedeljski izlet in obisk teh krajev. Gotovo se boste radi vračali! Če ne zaradi zdravilnih izvirov, ki jih je tod veliko, pa zaradi lepote in zgodovine .
V naslednjih dneh bom moral razmisliti o zmanjšanju teže ham opreme. V soboto nameravava z Mirkom, S59Z, pod budnim očesom najinih xyl, osvojiti JA-030, Rodico. Hm, že za JA-054 sem si dodal eno točko, Radica zna imeti 11 ali celo 12 pik, hi

73 es cu, Jurij, s57x

Odgovori