S5/JA-057 Travnik

Moderator: s58r

Odgovori
s56jaz
Prispevkov: 50
Pridružen: 19 Jun 2008, 00:34

S5/JA-057 Travnik

Odgovor Napisal/-a s56jaz »

Po potepanju po Franciji (brez hribov :? ) se je bilo potrebno malo uhoditi. Travnik se je izkazal kot primeren vrh tudi za mojo YL zato je bila odločitev soglasna in izogovoril sem si eno uro dela na vrhu :P .

Travnik je bližnji sosed Velike Mojstrovke in je kot SOTA vrh priznan šele od 1.6.2009. Prej je ta primat nosila Vel. Mojstrovka, ki sem jo aktiviral konec maja tik pred brisanjem s seznama. :)
Današnji dostop je potekal takole:
Kranjska gora - Vršič - kjer parkiraš. Parkiranje zaračunajo 3EUR zato sem kot pravi Gorenjec parkiral malo niže in raje malo več pešačil, ker je ceneje :D in še dobro dene pred vzponom :lol: .
Na vrhu prelaza jo s ceste ubereš desno v breg v smeri Male Mojstrovke po lepo označeni in shojeni poti. Poti se držiš skoraj do vrha Male Mojstrovke nato pa jo po grušču ubereš v levo proti Veliki Mojstrovki. Markacij tukaj ni več je pa pot še kar dobro uhojena in označena z možici. Na prvem vrhu stoji velika piramida zloženega kamenja in večina jih pot tukaj tudi zaključi. Očitno ne berejo zemljevidov (na katerih so, resnici na ljubo, ti vrhovi tudi malo čudno označeni :evil: ) saj jih večina misli, da je to že Velika Mojstrovka. V resnici pa je pravi vrh nekaj sto metrov naprej in je za 2m višji.
Od vrh Velike Mojstrovke nadajuješ malo gor in malo dol po grebenu ali pa tik ob njem do Zadnje Mojstrovke. Tukaj je pot na določenih mestih že slabo vidna in se je potrebno malo znajti in kakšen meter malo poplezati. Z Zadnje Mojstrovke se spustiš do škrbine. Vse skozi slediš grebenu. Malo pred škrbino je nekaj sitnih prestopv še posebej, če si zadeve predhodno dobro ne ogledaš in ne poiščeš najlažje variante. Prečiš še plato, ki je urejen za pristajnje helikopterja in z se zakadiš v zadnji vzpon do vrh Travnika.
Prostora za postavljanje anten je na vrhu dovolj, samo držati se moraš bolj južne strani, na sever namreč pada stena par sto metrov globoko v Tamar.
V uri, ki sem jo imel na voljo sem želel aktivirati čimveč bandov. Vendar se je vse skupaj izkazalo kot račun brez krčmarja saj je bil to nedeljo IOTA contest.
Na UKV sem že vedel, da gre proti Ljubljani slabo. Sem pa prvo vezo uspel narediti z S57XX, ki je bil na KA- 021 :D .
Na 50MHz sem sicer kar nekaj postaj slišal, vendar na inv. V uspel narediti samo tri.
Na KV pa kaooos. :x Komaj najdeš prosto frekvenco in pokličeš CQ pride nekdo in te povozi :cry: in to kljub temu, da z nekom že delaš vezo :? . Očitno nekateri v lovu za čim boljši rezultat nimajo časa poslušati in ne uspejo slišati drobcenih signalov z nekega vrha.

Za povrh pa se je od nekod privlekel še en oblak in zakril sonce ravno na vrhu Travnika. Vse na okrog pa sončno :x . Takoj je postalo hladno in YLka se ni mogla več martinčkati - posledica je bil odhod. :? Uh, če bi bil sam bi visel tam vsaj še kakšno uro.

Pa še nasvet za vse naslednje aktivatorje.
Pot po grebenu je brezpotje in ni označena.Ture se lotite samo v lepem vremenu, v megli zna biti orientacija kar težavna. Da ne govorim o nevihtah saj mora biti vsakomur jasno, da takrat na grebenu nimaš kaj iskati - grebena pa je vsaj za uro hoje v eno smer.

S56JAZ

Odgovori