S5/JA-062 Mahavček (Veliki Bogatin)

Moderator: s58r

Odgovori
s56jaz
Prispevkov: 50
Pridružen: 19 Jun 2008, 00:34

S5/JA-062 Mahavček (Veliki Bogatin)

Odgovor Napisal/-a s56jaz »

Po treh dneh aktivnosti v Kamniških alpah se je moja YL odločila, da bo nedeljski izlet družinski in to nekje v Julijcih. V planu je imela Komno in še kakšen lahek bližnji vrh. Na kateri vrh bomo šli pa se bomo odločili šele na Komni, ko bomo videli kakšno bo razpoloženje. :) Meni je najbolj ustrezal Mahavček ali Veliki Bogatin zato sem za vsak slučaj s seboj vzel IC2E in HB9MTN anteno. ;)
Dostop: Ljubljana- Bled - Bohinj in na parkirišču pod slapom Savica parkiraš. Po mulatjeri nadaljuješ proti Komni in naprej do planinske koče pod Bogatinom. Od tam naprej zopet po mulatjeri do sedla Vratca kjer se pot razcepi v več smeri. Tukaj se usmeriš levo proti Bogatinu.
Lahko se povzpneš na vrh in se na drugi strani spustiš na sedlo med Bogatinom in Mahavčkem. Lahko pa slediš poti, ki se nekje na sredini grebena odcepi desno in poteka po južnih pobočjih Bogatina. Po tej poti veliko bolj zložno dospeš na isto sedlo kjer se obe poti zopet združita. S sedla imaš še kratek vzpon na vrh Mahavčka. Skupajs postanki slabe štiri ure hoje do vrha.
Za aktivacijo sem si izgovoril dobre pol ure. Vendar sem takoj po prvih CQ ugotovil, da nekaj ne deluje OK. Postaja očitno ne gre na oddajo. Vzrok - prazen akumulator!!!! :? Točen razlog zakaj je akumulator, kljub polnjenju prazen bo potrebno še ugotoviti!
Preklopim na malo moč - 0.15W in takoj naredim vezo z S59UAR in nato še S57AX in S57AJJ, ki sta na KS-009. Torej za silo gre. Naredim še nekaj zvez. Žal pa mala moč in gore v smeri proti Ljubljani niso omogočale, da bi naredil kaj več, kljub temu, da vrtim anteno in poizkušam najti luknjo v tej smeri. Miloša in Miha ne morem skompletirati čeprav ju jaz slišim za 59. Ker je na bandu kar precej aktivnosti nočem motiti s svojim čivkanjem zato predčasno zaključim in jo mahnem nazaj proti Komni.
Opravičujem se vsem, ki ste me klicali in me niste slišali. Bo pa kdaj drugič bolje.

S56JAZ

Odgovori