S5/GS-003 Plešivec

Moderator: s58r

Odgovori
s58r
Prispevkov: 276
Pridružen: 10 Maj 2008, 18:27

S5/GS-003 Plešivec

Odgovor Napisal/-a s58r »

Odločitev, da ne grem na Boč, ampak na sosednji vrh Plešivec ( ki je v okviru krajinskega parka Boč ), je bila na predpostavki, da bo danes zaradi prazničnega dne, velik obisk pohodnikov in sem si zaželel bolj "miren" vrh. Okoli 6.00 krenem od doma in se odpeljem do lovskega doma, ki leži med Bočem in Plešivcem.
Po dobre pol ure hoje in "vlačenja" opreme, zopet ugotovim, da sem precenil svojo kondicijo ( tako kot vedno ... hi ). Že med potjo se mi potrdi sum, da bo problem najti prostor, saj je sam vrh močno porastel z visokimi drevesi, katerih spodnje veje se začnejo bohotiti na višini moje fiberglas palice..... Že doma sem na zemljevidu otkril v bližini vrha majhno jaso, ki sem jo našel in na njej postavil vse potrebno ( in nepotrebno .... ). Do sedaj sem bil navajen, da sem bil na vrhovih z lepim razgledom..... tu pa majhna jasica, okoli visoka drevesa in košček neba..... No tudi to je treba preiskusiti.... bo vsaj mir in tišina...
Je bila, dokler ni prišel domačin, ki je pobiral požagane drevesa in vmes je pela žaga.... Tokrat nisem pozabil slušalk.....
Zaradi problemov z IC-703, sem si tokrat vsel več časa za izmero antene in antenski analizator je pokazal, da je vse OK. Tudi samo delo je vsaj na začetku potekalo OK, potem pa zopet star problem... klofanje po svoje.... takrat tudi močno pade moč oddajnika ... pod 1W... ko pa prekinem za nekaj časa z delom, je spet OK, vsaj nekaj časa. Skrpam okoli 60 QSO-jev ( oglasi se tudi nekaj naših fantov.... ja se vidi da je dela prosti dan ... in S5-SOTA fever se vzdržuje..). Je pa vsaka taka aktivacija, vsaj zame, iskušnja zase.....in počasi se bo moral spisek napak skrajšati ( še vedno vlačim prevelik 17Ah akomulator, antenski sistem je še preveč "razmetan" - sistem navijanja žice in vrvic, kot kabla bi rad uredil tako kot imajo lastniki svoje male ljubljenčke-na samonavitem kolutu..., zamenjat ročko za klofanje z miniaturno.., sistem vpetja in obešanje opreme na nahrbtnik.... ). Do dopusta bosta še dve-tri leteče aktivacije in do takrat naj bi bile "začetniške težave" odpravljene....

73 de S58R - Rado

Odgovori