S5/GS-001 Boč

Moderator: s58r

Odgovori
Uporabniški avatar
S57LU
Prispevkov: 67
Pridružen: 16 Avg 2008, 20:05

S5/GS-001 Boč

Odgovor Napisal/-a S57LU »

Ker sem dokaj zaveden Štajerc iz Ljublajane, si skoraj nisem mogel dopustiti , da bi Boč prvi aktiviral kakšen "Žabar" , hi.
Šala ...... Nazadnje sem bil na Boču še v osnovni šoli na izletu z planinskim društvom in vzpon iz nule je kar dost tečen, dve uri v gozdu nobenga razgleda itd., zato sem se odločil, da do planinske koče pičim kar z avtom.Do planinskega doma pod Bočem vodi ozka a lepo asvaltirana cesta, do vrha imate nato še 45 minut kar strme hoje.Na vrh sem izbral senčno pot, čeprav v nedeljo ni bilo nobenega strašnega sonca.
DSC03407.JPG
DSC03407.JPG (87.18 KiB) Pogledano 8758 krat
Zadnje neurje je pustilo kar posledice, saj je kar na nekaj mestih pot prekinjena z padlimi drevesi.
Po prihodu na vrh se takoj povzpnem na razgledni stolp, ki je visok kakih 20 m, tako da je razgledna točka na kakšnih 1000 metrih.Čudovit razgled po celi severovzhodni Sloveniji, pa tudi na Hrvaško in na Madžarsko se vidi. Na desni strani je tudi stolp z telekomunikacijsko opremo, ki ga uporabla televizija, radio in vojska, pa tudi mi imamo na Boču 70 cm repetitor.
DSC03388.JPG
DSC03388.JPG (31.62 KiB) Pogledano 8758 krat
Počakam, da se obiskovalci naužijejo razgleda in ko jih večina odide se parkiram v en kot in začnem instalirati opremo. Za anteno sem uporabil kar Buddipole in nastavil vertikalni dipol.
DSC03403.JPG
DSC03403.JPG (48.04 KiB) Pogledano 8748 krat
Prikjučim anteno in Lipo, probam swr in pokličem. Javi se Janez S51ZG, ki me tudi spotira na SOTA Watch, hvala tebi Janez.
Dejan je tudi visoko z vokičem zato še z njim naredim zvezo.Za vse tiste , ki boste aktivirali Štajersek vrhove, naj povem, da se Štajerci zadržujejo na 145.500 ali 145.550. Tudi jaz se prestavim na te frekvence in totalen naval Štajecev.Prijetno pa me preseneti Boštjan S57GB ,ki ima iz Podgorice pri Domžalah super signal na x50 in 10 w, bravo Boštjan
Naredim tudi enega Madžara in par Bosancev,(Bihač, Cazin ...) ki imajo vsi po vrsti super signale.Na 2 m naredim 20 zvez. Na stoplu zdržim eno uro, nato pa me že začne od istega položaja sedenja pošteno boleti rit.
Zadnjič spremenil S57LU, dne 03 Sep 2008, 09:37, skupaj popravljeno 2 krat.

Uporabniški avatar
S57LU
Prispevkov: 67
Pridružen: 16 Avg 2008, 20:05

Re: Boč S5/GS-001

Odgovor Napisal/-a S57LU »

DSC03401.JPG
Še malo se raztegnem in pogled v dolino na planinski dom, ki me že vabi na pivce.
DSC03387.JPG
Dol gre hiter, saj to že sami veste in v planinskem domu si privoščim super štrudel, pa tudi pivce je padlo.Odpravim se proti Ljubljani. Po poti razmišljam: štiri aktivacije v treh dneh, ni švoh.

Se vidimo,

73, Lukas
Zadnjič spremenil S57LU, dne 03 Sep 2008, 08:56, skupaj popravljeno 1 krat.

Uporabniški avatar
S57D
Prispevkov: 279
Pridružen: 16 Jun 2008, 09:01
Kontakt:

Re: Boč S5/GS-001

Odgovor Napisal/-a S57D »

.
Zadnjič spremenil S57D, dne 26 Maj 2010, 16:16, skupaj popravljeno 1 krat.

Uporabniški avatar
S57LU
Prispevkov: 67
Pridružen: 16 Avg 2008, 20:05

Re: Boč S5/GS-001

Odgovor Napisal/-a S57LU »

Oj Miloš,

saj sam veš kako je s tem, na primer Boštjan me je super sprejemal na x 50, pa ni dosti vstran od tebe, Janez in Dejan sta celo pohvalila signal, tudi Bosanci, ne vem kaj imaš na strehi in kje je točno tvoja lokacija. Sigurno bi bilo boljše dvignit anteno, samo ne moreš zasesti celega stolpa s svojo kramo.Kot vidiš je zadnja pozicija bila na sredi ograje,prva slika antene je bila samo za foto.Hvala za čestitke, tudi vidva s Sabino sta v dobri kondiciji.

73,Lukas

S57PZ
Prispevkov: 159
Pridružen: 16 Jun 2008, 08:41

Re: Boč S5/GS-001

Odgovor Napisal/-a S57PZ »

.
Zadnjič spremenil S57PZ, dne 12 Jul 2010, 22:43, skupaj popravljeno 1 krat.

s58r
Prispevkov: 276
Pridružen: 10 Maj 2008, 18:27

Re: Boč S5/GS-001

Odgovor Napisal/-a s58r »

Pozdravljeni.

Fantje, POZOR !!!

Siguren sem, da je Lukas mislil najbolje... oz. imel najboljše namene.....
Vendar moramo paziti na pravila ki veljajo za SOTA.... in eno od njih je, da se ne dela iz objektov kot je to v tem primeru.

Slučajno poznam to lokacijo ( moj najbolj obiskan "kucelj", ki pa ga nisem še aktiviral ..... Lukas to ni zavist, da si ga ti ... HI ).
Vrh samega Boča ( GS-001 ) je prostor na katerem se nahaja oddajnik ( katerega je Lukas omenil in poslikal ) in je dostop do lokacije omejen,
pa tudi iz samega stolpa se ne sme delati.... Zato se je Lukas pomaknil na razgledni stolp za obiskovalce, ki je dokaj odmaknjen od "uradnega" vrha.
Res je problem delati ob stolpu, ne samo zaradi njegove bližine , tudi ni odprtega prostora zaradi poraslosti z drevesi.
Sosednji veliki stolp pa je varovan objekt z omejenim dostopom... pa še vprašanje motenj je neznanka....

Zaradi podobnih primerov, je dobrodošel dovoljeni vertikalni in horizontalni odmik od samega "formalnega" vrha ( Referenčni priročnik S5-SOTA ).

To sedaj ne pomeni, da je Lukasova aktivacija ne-veljavna. Osebno nisem za to, da zganjamo "formalnosti" je pa zelo pomembno,
da opozarjamo na "napake" da se v bodoče temu izognemo. Primeri kot je ta, pa naj nam bodo v poduk, na kaj naj bi bili pozorni.

Skratka, vsaka izkušnja je dobrodošla, ne samo za aktivatorja.....

73 de S58R - Rado

Uporabniški avatar
S57LU
Prispevkov: 67
Pridružen: 16 Avg 2008, 20:05

Re: S5/GS-001 Boč

Odgovor Napisal/-a S57LU »

Kaj naj ti rečem Zvone, žal mi je , da se nisva slišala, lej pogoji za delo so bili pač takšni in nič drugačni.Iz Bihača in Cazina sem dobil 59+, do Boštjana v Podgorico sem tudi dobro prišel, pač nisem vlekel z sabo boljše antene, pa tudi svojega stolpa na razglednem stolpu, ki je namenjen tudi drugim planincem nisem postavljal.Verjamaem vam, da bi se dalo narediti drugač, boljše itd. V vsaki kraj v Sloveniji pač ne moeš priti enako dobro.Sicer pa ne jemlite tega tako resno, to je SOTA ,
zame razvedrilo, planinarjenje+ham.Glavno, da se imamo fajn.

73, Lukas

Uporabniški avatar
S57LU
Prispevkov: 67
Pridružen: 16 Avg 2008, 20:05

Re: S5/GS-001 Boč

Odgovor Napisal/-a S57LU »

Rado pozdravljen,

še enkrat na tem mestu hvala za zastavico in karte. Kot si že napisal, iz samega vrha se ne da delati, ker je dostop omejen, pa tudi vprašanje motenj sem si sam zastavil. Zato sem izbral razgledni stolp, se povlekel v en kot in probal biti čim manj opažen in slišen (slušalke in minimalna antena) Signali po Sloveniji so pač bili takšni ko so bili.V eno stran boljši v drugo manj.Če sem te prav razumel, to ni dovoljeno.Očitno sem premalo prebral priročnik, aktivacijo lahko sicer ponovim, mislim pa, da nisem edini primer, ki je delal iz razglednega stopla. Tudi jaz nisem za to ,da zganjamo formalnosti, sem pa za pravila, zato odločitev prepuščam tebi.

Lp

73, Lukas

S57PZ
Prispevkov: 159
Pridružen: 16 Jun 2008, 08:41

Re: S5/GS-001 Boč

Odgovor Napisal/-a S57PZ »

.
Zadnjič spremenil S57PZ, dne 12 Jul 2010, 22:44, skupaj popravljeno 1 krat.

Uporabniški avatar
s57xx
Prispevkov: 1066
Pridružen: 19 Maj 2008, 08:08
Kraj: Škofja Loka

Re: S5/GS-001 Boč

Odgovor Napisal/-a s57xx »

Hm,

bom še jaz pristavil svoj piskrček. Po mojem razumevanju pravil se delo z razglednega stolpa ne šteje za delo iz objekta. Jaz na to gledam enako, kot da se usedem za mizo ali klopco, ki stoji ob neki planinski koči.

Res pa je potrebno biti pozoren na dovoljeno oddaljenost od "pravega" vrha, na kar je opozoril Rado. Če je vrh "zaprt" se srečamo s podobnimi problemi, kot je na enem TK vrhu v privatni lasti, kjer lastnik (vsaj trenutno) ne dovoli obiska. Se pač spravimo na druge vrhove, jih še ne bo zmanjkalo :D
Jure S57XX

Odgovori