S5/GS-009 Brezova gora

Moderator: s58r

Odgovori
Uporabniški avatar
S56LXN
Prispevkov: 246
Pridružen: 14 Jan 2009, 08:30

S5/GS-009 Brezova gora

Odgovor Napisal/-a S56LXN »

Včeraj sem šel še enkrat v Haloze. Vožnja se kar vleče. Skozi Ptuj, Pobrežje, Videm, Zgornji Leskovec, za Malo Varnico pa sem zavil levo. Mislil sem iti na Sv. Avguštin, pa sem šele mnogo pozneje ugotovil, da sem za Malo Varnico prekmalu zavil desno. Lovil sem se po ozkih cestah gor in dol in preveč zaupal Garminu. Tako sem se pripeljal daleč preveč proti vzhodu do Podlehnika. Zato sem se odločil najprej aktivirati Brezovo goro. Po še ožjiih cesticah med vinogradi sem se peljal proti jugu do pod SOTA vrha in parkiral na začetku kolovoza

Slika



Ker je bil kolovoz kopen, sem se odpravil na vrh kar v nizkih čevljih. Kmalu za ovinkom pa mi je bilo že žal.

Slika Slika Slika



Kmalu se prispel na vrh, vmes pa zelo pazil, kje sem hodil po snegu in bezal sneg iz nizkih čevljev.
Naredil sem 15 zvez na 2m, 3 na 70cm in eno z Andrejem na 4m. Na 2m sta bili 2 zvez S2S z Moniko in Negrom. Na vrhu med drevesi ni kaj dosti prostora, polagalko se pa v vertikalnem položaju da raztegniti po elementih. Sam sem jo privezal kar za vkopan kamen malo ošpičene oblike.

Slika Slika



Toliko o Brezovi gori, hvala za zveze, Dragu S54KD pa še za spot.
Bojan

Odgovori