S5/GS-002 Donačka gora

Moderator: s58r

Odgovori
s58r
Prispevkov: 276
Pridružen: 10 Maj 2008, 18:27

S5/GS-002 Donačka gora

Odgovor Napisal/-a s58r »

Donačka gora ali Štajerski Triglav, kot ga poimenujejo domačini, sicer ni najvišji vrh tega območja - 884 m
( to je nedaleč stran, Boč z 978 - metri S5-GS-001 ... next on the list ... hi).
Slika
Pogled na Donačko goro z strani, ki potrjuje asociacijo na Triglav....
Lepo vreme ( po ponovnem nekaj dnevnem deževju ) in dejstvo, da je"delovni" dan,
kar pomeni da sam vrh ne bo oblegan s strani pohodnikov, sta bili odločilna dejavnika,
da sem se za pot odločil prav za današnji dan, čeprav še nova antena ni dokončana.....
Pot vrhom, 332 m nižje, se nahaja Rudijev dom , do katerega je možen dostop z vozilom....
in je lepa izhodiščna točka za pohode v naravo...
Slika
Rudijev dom
Slika

Sam pohod do vrha naj bi trajal 45 min ( seveda brez "ham" opreme ... hi ) in to v idealnih pogojih...
Tokrat na srečo tla niso bila tako razmočena,kot je bilo pričakovati po obilnem deževju...
( čeprav je bilo na poti do Rudijevega doma, na asfaltnem cestišču ogrmno naplavljenega šodra,
posledica močnega neurja, pred dnevi ... ) pa vendar je bil to dodaten napor.... kar se mene tiče...
Je pa sama pot lepa in nezahtevna ... idealna za družinski potep.... status pragozda in pa dejstvo,
da je krajinski park od nedavnega podvržen obnovi, pod nadzorom EU ..... priča o tem, da bo to postala
privlačna turistična znamenitost .... ( nenazadnje tudi SOTA, bo pristavila svoje... .... hi ).

Na samem vrhu, so v primerjavi z ostalimi lokacijami skoraj idealni pogoji : razgled na vse strani ...
( v lepem vremenu se na SV vidi vse do Blatnega jezera - res da tokrat razgled malo zakriva še neposekano grmičevje),
podstavek kamnitega križa pa ponuja možnosti za "udobno" delo... kasneje sem se lahko skrival v njegovi senci ...
še sreča da sem imel dovolj dolg napajalni kabel ( pa sem ravno razmišljal, da bi ga skrajšal... sedaj ostane ... hi ).
Ker se na vrhu nahaja drog za zastavo je bil le ta idealna opora za fiber-glasa palico, na katero sem obesil invertid V ...
in S5-SOTA zastavica je zaplapolala... torej lahko začnemo..

Slika
Slika
Slika

Zaključek : število zvez 55 ( 40 m - CW ), nekaj sončnih opeklin, veliko pretočenega znoja...
ki pa je bil ob povratku v Rudijevem domu "ustrezno" nadoknaden ....

Mimogrede : pred leti ( ko sem bil še mlad ... hi ), sem skupaj z svojimi štajerci, na Kamniškem sedlu, srečal
skupino planink iz gorenskega konca... zagrete planinke, ki so našo ponujeno pomoč, da jih "vodimo" , vzvišeno
zavrnile... v stilu ... da so one iz koncev, kjer imajo planinsko tradicijo v malem prstu... in da jih mi "panonski"
hribolazci z nekaj kuclji okoli Pohorja , že ne bomo učili, kaj je planinarjenje....
Zato sem dečvam razložil, da imamo Štajerci ( naši predniki ) daljšo tradicijo pohodništva od njihove.... Dokaz :
Nekoč je bilo Pohorje višje od Triglava, vendar smo bili tako vneti pohodniki, da so posledice našega aktivnega
pohodništva te, da ima sedaj Pohorje samo okoli 1500 m....
In zakaj to razlagam ? Evo dokaza : v naših koncih, tu na Donački gori, je bila prva označena planinska pot v Sloveniji.
To so zgodovinska dejstva, tako kot to, da so tista dekleta sedaj ( verjetno ) že tete....


Tako, malo za šalo, malo zares....

Slika

Sicer, pa je bil namen tokratne aktivacije, tudi dogovor, ki sva ga imela z F8BBL - Laurentom, vodjem projekta QRP Challenger,
oz najin sked ( prvotno dogovorjen za 14. julij, vendar je zaradi slabega vremena odpadel ) med njegovim letovanjem na TK.
Čepra je bil nivo QRM-a okoli 12. ure zelo velik je QSO z TK/F8BBL/QRP 1W uspel....

73 de S58R - Rado

Odgovori