S5/CP-022 Osolnik

Moderator: s58r

Odgovori
Uporabniški avatar
s57xx
Prispevkov: 1066
Pridružen: 19 Maj 2008, 08:08
Kraj: Škofja Loka

S5/CP-022 Osolnik

Odgovor Napisal/-a s57xx »

Nedelja 22.06.08 zvečer - Osolnik CP-022

Nedeljsko dopoldne je minilo v drugih aktivnostih z vmesnim spremljanjem dogajanja na SOTAWatch in z mislijo na nov vrh, ki ga poznam že od prej. Poleg tega sem na terenu želel preveriti podatke s karte, saj vrh sodi v skupino tistih, ki za "dlako" zlezejo preko zahtevane P150. Iz Škofja Loke se preko Sore zapeljem se do kmetije odprtih vrat (ime pozabil, a je le ena ;) ), kjer me prav začudeno gledajo, kaj bom s takim nahrbtnikom in "kanonom". Pot proti vrhu ( le kakih 20 min hoje) pelje čez sveže pokošena pobočja. Tudi tukaj vrh sameva - obleganje se je že zaključilo in v eni uri me obišče le še en zapozneli pohodnik. Spet si najdem "klopco" ob katero privežem fiberglas. Tokrat začnem na 30m (AA še vedno traja). Problem je najti prosto frekvenco. V luftu je 4W, ki dela precej na široko. No, na koncu na 10110 le najdem svoj mir, od koder se ne ganem dobre pol ure. Sledi skok na 2m, ki tokrat obrodi sadove. Nardim S51UJ in S57OPZ. No, le nisem zastonj nosil postajce s sabo. Sledi še nekaj zvez na 40m, kjer pa se band ponovno začne polniti s tekmovalci. Odločitev, da kljub močnejšemu oddajniku (ponovno 5-7W) vzamem le 2Ah akumulator je bila pravšnja. Zadeva dela BP, pa še cca 1.5 kg je lažja. Malo pred 20.00 uro po MEZ z delom zaključim, pospravim in jo mahnem proti izhodišču. Na kmetiji izmenjamo par besed, z veseljem mi postrežejo in počasi zaključijo z delovnim dnem. Jaz pa tudi ...

Tako, prvi teden SOTA aktivnosti v Sloveniji je bil kar zabaven. Aktivnost velika, upajmo, da bo taka ostala tudi v naprej. Sledi dva dneva pavze, a se že porajajo ideje kam prihodnjič. SOTA vročica, kot pravi Miloš, je izgleda udarila s polno močjo. Se slišimo prihodnjič!

P.S. Stara zadeva, pospravljanje po forumu 8-)
Jure S57XX

Odgovori