CP aktivacije

Moderator: s58r

Uporabniški avatar
S57D
Prispevkov: 279
Pridružen: 16 Jun 2008, 09:01
Kontakt:

CP aktivacije

Odgovor Napisal/-a S57D »

.
Zadnjič spremenil S57D, dne 26 Maj 2010, 15:13, skupaj popravljeno 1 krat.

Uporabniški avatar
s57xx
Prispevkov: 1066
Pridružen: 19 Maj 2008, 08:08
Kraj: Škofja Loka

Re: CP aktivacije

Odgovor Napisal/-a s57xx »

Zdravo!

Niti ne preseneča, saj je gostota aktivatorjev v tem koncu zagotovo največja :D, vrhovi pa so v glavnem precej skupaj, tako da so tudi enodnevne dirke s hriba na hrib čisto realno izvedljive - seveda predvsem za tiste, ki naredijo okrog 10 zvez in odšibajo dalje.

Pri vsej zadevi bi rad opozoril na nekaj, kar sem v zadnjih tednih opazil in me pričenja skrbeti :o in to še posebno zato, ker počasi prihaja zima. Sneg, led in mraz (no ja, če bo normalna zima :? ) lahko prinesejo dodatne nevarnosti. Marsikdo se odpravlja v nepoznane konce "kar tako", brez znanja uporabe kart, priprave ture doma s pomočjo Geopedie in (ali) pohodniških kart ter drugih podatkov, ki se dobijo na internetu. Tak odnos kar kliče po nesreči.

Svetovanje na "daljavo" preko telefona je lahko precej zavajajoče in lahko tako pomoči potrebnega, kot tistega, ki nasvete daje, pripelje v neprijeten položaj (če ne že nevaren za tistega na terenu :( ). Morebitne nesreče ne bo odtehtalo, če se zapišeš v bazo kot "tisti prvi". Zato še enkrat apeliram, tudi v Pravilih je navedeno: pamet v glavo in pred odpravo premisliti, česa sem sposoben in česa ne.

Trenutno nam gre vse več ali manj kot po maslu :D. Naj tako tudi ostane :!:
Jure S57XX

S53MN
Prispevkov: 157
Pridružen: 19 Avg 2008, 21:32

Re: CP aktivacije

Odgovor Napisal/-a S53MN »

In za jutri in v soboto je napovedan sneg do 1000 metrov nadmorske, tako da pamet v roke!
73 de Andrej - S53MN

s54q
Prispevkov: 317
Pridružen: 20 Maj 2008, 21:24
Kontakt:

Re: CP aktivacije

Odgovor Napisal/-a s54q »

Na dan naznanitve SOTA-e sem na pultu imel tudi dereze, capin in čelado. Brez tega ne gre pozimi. Enako velja, če tega ne znamo uporabljati. Da slučajno ne srečam koga, ki hodi po hribih v telovadnih copatih. Ga lastnoročno pretepem :twisted: Dve leti nazaj sem srečal skupino Italianov na poti na Krn sredi zime v snegu. Nekateri med njimi so imeli resnično telovadne copate na nogah. Kasneje sem slišal helikopter... Saj ne da bi strašil. Nasprotno. Gore so lepe tudi pozimi. Samo po pameti in zmožnosti. Gore počakajo.

S56WDN
Prispevkov: 35
Pridružen: 23 Jun 2008, 16:52

Re: CP aktivacije

Odgovor Napisal/-a S56WDN »

S57D napisal/-a:Ne vem, če je kdo že opazil, SOTA regija CP je od včeraj 100% aktivirana (vsak CP hrib vpisan v ARMu ima najmanj eno aktivacijo). Za zadnje neaktivirane hribe je včeraj, 30.9.2008, poskrbel Dejan, S56WDN.

73, Miloš S57D
No končno je nekdo pogruntu moj namen :oops: .Ravno zato sem šel v tole raziskovanje zadnjih treh hribčkov :) V naslednjih aktivacijah bom poskusil poskrbeti,da tudi med lovci dobimo prvega,ki bo mel podelan CP. Pa nekako se mi ne dopade da,ko nekdo gre na nek gribček je v naslednjih nekaj dneh pa je samo tisti med napovedanimi aktivacijami.
s57xx napisal/-a:Zdravo!

Niti ne preseneča, saj je gostota aktivatorjev v tem koncu zagotovo največja :D, vrhovi pa so v glavnem precej skupaj, tako da so tudi enodnevne dirke s hriba na hrib čisto realno izvedljive - seveda predvsem za tiste, ki naredijo okrog 10 zvez in odšibajo dalje.

Pri vsej zadevi bi rad opozoril na nekaj, kar sem v zadnjih tednih opazil in me pričenja skrbeti :o in to še posebno zato, ker počasi prihaja zima. Sneg, led in mraz (no ja, če bo normalna zima :? ) lahko prinesejo dodatne nevarnosti. Marsikdo se odpravlja v nepoznane konce "kar tako", brez znanja uporabe kart, priprave ture doma s pomočjo Geopedie in (ali) pohodniških kart ter drugih podatkov, ki se dobijo na internetu. Tak odnos kar kliče po nesreči.

Svetovanje na "daljavo" preko telefona je lahko precej zavajajoče in lahko tako pomoči potrebnega, kot tistega, ki nasvete daje, pripelje v neprijeten položaj (če ne že nevaren za tistega na terenu :( ). Morebitne nesreče ne bo odtehtalo, če se zapišeš v bazo kot "tisti prvi". Zato še enkrat apeliram, tudi v Pravilih je navedeno: pamet v glavo in pred odpravo premisliti, česa sem sposoben in česa ne.

Trenutno nam gre vse več ali manj kot po maslu :D. Naj tako tudi ostane :!:
Jure imam občutek da tole malo leti name :) .
Zadeva je bila taka da je atlas počakal v avtu saj med vsem aluminijem,ki sem ga trogal navrh ni bilo placa še za atlas.Ugotavljam pa da bo treba nabavit gps ker smo izbrali take čudne hribčke,ki jih je težko dobiti.Največji problem se je pa pojavil ,ko so table za Vrhe postavili skoraj na Jazbino-razlika v višini bi morala biti 34m ampak je samo 1m razdalja pa je okoli 150m od skrinice :(

kaj pravite na to da bi na nekaterih hribčkih,ki niso označeni namestili kake tablice,ki bi označevale sota vrh. Saj zadnje čase kot markacist že vesčas rišem markacije pa nameščam table :D je prav vsen če še kako za soto zmontiram ;)

73 in upam da čimveč novih aktivacij
Zbiram tolarje in evre kovance ter bankovce :) tako da če ima kdo kaj zame bom zelo vesel

Uporabniški avatar
s57xx
Prispevkov: 1066
Pridružen: 19 Maj 2008, 08:08
Kraj: Škofja Loka

Re: CP aktivacije

Odgovor Napisal/-a s57xx »

S56WDN napisal/-a: ... Jure imam občutek da tole malo leti name :) ...
Malce že, a ne kot edini primer. Se je dalo že prej slišati pogovore po UKV-ju v stilu: "Sem pri ta tretmu zvitmu drevesu, kam pa sedaj naprej? :roll: ". Kar se pa atlasa tiče, saj obstajajo čisto priročne karte, v najslabšem primeru se da narediti tudi kak print z Geopedie.
S56WDN napisal/-a: Kaj pravite na to da bi na nekaterih hribčkih,ki niso označeni namestili kake tablice,ki bi označevale sota vrh ...
Nak, pri tejle zadevi sem proti. Eno od SOTA načel je, da ko zapustimo vrh za nami ne ostane ničesar (razen vpisa v knjigo, če tam obstaja).

Ko že govorimo o nevarnostih. Moram priznati, da me je danes zjutraj kar stisnilo :shock: med vožnjo v LJ, ko sem v v Nočni kroniki slišal, da se je na poti na Malo Osojnico smrtno ponesrečil pohodnik, huje pa med reševanjem poškodoval reševalec. Sprašujete zakaj? Ena od poti do Velike Osojnice (JA-052) vodi tudi preko ali pa tik mimo Male Osojnice :!:, vse skupaj pa se je dogajalo POD 800m nadmorske višine. Torej še enkrat ... pamet v glavo - vsi MI :!:
Jure S57XX

S57PZ
Prispevkov: 159
Pridružen: 16 Jun 2008, 08:41

Re: CP aktivacije

Odgovor Napisal/-a S57PZ »

.
Zadnjič spremenil S57PZ, dne 12 Jul 2010, 22:41, skupaj popravljeno 1 krat.

S56WDN
Prispevkov: 35
Pridružen: 23 Jun 2008, 16:52

Re: CP aktivacije

Odgovor Napisal/-a S56WDN »

S57OPZ napisal/-a:Živ !

Če mogoče NE- veste je včeraj bil postavljen nov rekord v aktivaciji vrha CP
saj je za 4 zveze bil potreben čas na UKV-ju 2 minuti . :lol:


Čestitam !


S57OPZ
živjo

Zvone če se ne motim je bil rekord postavljen že prej :lol:
02/Oct/2008 - 7 QSO v dveh minutah ,včeraj so bile teoretično gledano celo 3 minute :mrgreen:

VSE ČESTITKE NA ZVEZAH IN NA FAST CHARGE :P

73 de Dejan
Zbiram tolarje in evre kovance ter bankovce :) tako da če ima kdo kaj zame bom zelo vesel

s57x
Prispevkov: 273
Pridružen: 09 Jun 2008, 15:40

Re: CP aktivacije

Odgovor Napisal/-a s57x »

Hm, razmišljam, če bi uvedli še novo kategorijo - gorski tek + aktivacija v < 1 minuta. S tem, da bi ubogi KVjaši (prav jim je, zakaj pa imajo toliko krame) imeli kakšno malus točko, ker so tako neumni, da navadno vstrajajo, dokler akumulator ne začne jamrati. Že res, da omogočijo velikemu številu lovcev nove točke, ampak hitrost očitno več šteje, mar ne?
Na naslednjo eksotiko grem samo z ročno postajo, mi vsaj xyl ne bo grozila, da mi zmeče v kontejner vso hamovsko kramo, če me začne šlatati okrog srca.


73 Jurij, s57x

s54q
Prispevkov: 317
Pridružen: 20 Maj 2008, 21:24
Kontakt:

Re: CP aktivacije

Odgovor Napisal/-a s54q »

hmm. To pa malo diši na foušijo. Vse je v mejah pravil. Če komu tako paša in v temu dobi zadovoljstvo je ok. Meni osebno je bolj v zadovoljstvo na KV-ju. Več zvez, bolj daleč in še drugi dan vem da sem imel pretežek nahrbtnik.
Pravično pa res ni.
Lp Boris S54Q

Odgovori