S5/CP-023 Jošt nad Kranjem

Moderator: s58r

Odgovori
S57S
Prispevkov: 55
Pridružen: 03 Jul 2021, 00:19

S5/CP-023 Jošt nad Kranjem

Odgovor Napisal/-a S57S »

Datum aktivacije
26. junij 2023

Uvod
Jošt na Kranjem je spet eden izmed tistih hribov, ki jih z lahkoto osvojimo. Z avtom namreč. Na to ''SOTO'' se lahko dobesedno pripeljete. Tokrat sva to namerno storila tudi midva, saj je bil isti popoldan v planu še obisk Osolnika (S5/CP-022). Vmes pa zasluženo kosilo. GMAPS nama je ponudil nekaj bližnjih gostiln. Izbrala sva Staro Pravdo v Kranju. Priporočam. Drugače se lahko dobi kaj za pod zob tudi tu, a kuhinja v ponedeljkih in torkih ne obratuje. Odprt je bil samo bife s pijačami.

Koordinate za parkiranje
46.24266, 14.30313
Parkiramo na vrhu, tik ob cerkvijo in domom na Joštu.

Opis poti do parkinga-izhodišča
V navigacijo vnesite Jošt nad Kranjem in se prepustite tehnologiji.

Opis poti od parkinga-izhodišča do vrha
-

Vrh
Z vrha so razgledi, za tako nizek hrib (847m) presenetljivo dobri. Vendar je na samem vrhu kar precej objektov, ki vsaj na UKV delno blokirajo sprejem in oddajo v nekatere smeri. Če se odločite samo za 2m/70cm-sko aktivacijo, se splača malo sprehoditi naokoli zgradb. Z vokico v rokah. Motenj na UKV nisem opazil, kljub komercialnim antenam v bližini. Na KV nisem delal.

Zaključek
Jošt nad Kranjem je še en v sklopu CP hribov, ki se mi niso priljubili. Poln je obiskovalcev, preveč je pozidan za to, kar se gremo mi in nahaja se predaleč zame, da bi si ga vzel za pešačenje, saj raje v tem primeru izberem kaj drugega. Odkljukal sem ga, bil mi je nov. Z moje aktivatorske strani še ne obiskan SOTA vrh. To pa je tudi vse. Da bi se nanj pogosto vračal pa dvomim.

Natakar prinese pijačo, mi pa medtem zapisujemo SOTA zveze.
KR_JOŠT_SOTA izza šanka.jpg
KR_JOŠT_SOTA izza šanka.jpg (6.1 MiB) Pogledano 190 krat

Lepo urejeni objekti na Sv. Joštu nad Kranjem
KR_JOŠT_Lepo vzdrževani objekti.jpg
KR_JOŠT_Lepo vzdrževani objekti.jpg (5.37 MiB) Pogledano 190 krat

Razgledi s Sv. Jošta nad Kranjem
KR_JOŠT_Razgledi.jpg
KR_JOŠT_Razgledi.jpg (4.64 MiB) Pogledano 190 krat

Odgovori