S5/CP-011 Pasja ravan

Moderator: s58r

Odgovori
S57S
Prispevkov: 55
Pridružen: 03 Jul 2021, 00:19

S5/CP-011 Pasja ravan

Odgovor Napisal/-a S57S »

Datum aktivacije
24. junij 2023

Uvod
Pasjo ravan seveda vsi, ki se ukvarjamo s SOTA aktivacijami še predobro poznamo. Ampak ko sem gledal tukaj na tem forumu, je zadnji prispevek iz januarja 2011. Saj ne, da bi se od takrat kaj drastičnega spremenilo. Ampak, nekako sem si zadal nalogo, da poskušam vsako mojo aktivacijo spraviti tudi na ta naš portal v upanju, da ob prebiranju vsega napisanega, ne le mojega, še koga zamika pristopiti k SOTA programu, ki je po mojem, poleg lova na lisico, najbolj zdrava in za telo in dušo koristna oblika radio-amaterizma. Nekateri smo to žal pozno dognali. Drugi, če jih življenje ne bo pahnilo v to, tega ne bodo nikoli. Žal. Nekoliko žalosten je tudi podatek, da nas je aktivatorjev, ki so letos objavljeni na SOTAData strani le še 34. Res da še ni konec koledarskega leta in prihajajo poletni meseci, ki bodo izza štirih sten privabili še koga, a številka precej odstopa od rekordnega leta 2011. Tedaj je zabeleženih kar 92 aktivatorjev. Da se vrnemo nazaj k temi - kot pravim, Pasjo ravan vsi dobro poznamo. Gre za izredno lahko dostopen SOTA hrib, s cesto do samega vrha. Midva z Božo sva parkirala nekoliko nižje.

Koordinate za parkiranje
46.0966, 14.2271

Opis poti do parkinga-izhodišča
Iz Ljubljane sva se zapeljala do Polhovega Gradca in naprej proti Črnemu vrhu. Morda samo opozorilo: navigacija naju je na križišču za Črni Vrh hotela peljati desno, proti Petačevemu grabnu, a se nisva dala motiti. Nazaj grede, pa nisem bil pozoren in znašla sva se prav na tej varianti. Bravo Google maps. Res si car. Medtem, ko je cesta na Črni vrh lepa in široka, gre za Petačevo varianto za precej bolj ozko in ovinkasto cesto, ki na sredini nekje celo preide v makadam. Nič hujšega, a vseeno raje pazite in se odpeljite po varianti za Črni vrh. Je mnogo lepša, verjetno v praksi tudi hitrejša. Čeprav morda kakšen kilometer daljša. Ne bo vam žal.

Opis poti od parkinga-izhodišča do vrha
Na mestu najinega parkiranja je prostora za avtomobile dovolj. Opazili boste tablo, ki vas usmeri na makadamsko cesto proti Vremenskemu radarju. Po nekaj sto metrih boste zavili desno v gozd in po lepi senci hitro prišli na sam vrh.

Vrh
Vrh je lepo odprt v vse smeri. Na UKV motenj od radarja nisem imel. Se mi je pa na KV na 20m dogajalo, da so bili signali popačeni, ampak je to skoraj zagotovo posledica prazne baterije. Bodite vseeno pozorni na ta band. Na ostalih bandih nisem delal.

Zaključek
Pasja ravan ni čisto nič ''pasja''. Je zelo lep, prijeten hribček, z dobrim SOTA dometom tudi na UKV. Zaradi višine več kot 1000m in izredno enostavnega dostopa pa je ZELO primerna za zimske ''bonus'' aktivacije. Pasja, še se vidiva.

Youtube filmček:
https://www.youtube.com/watch?v=dyicki7 ... U3cw%3D%3D

V tem križišču zavijemo levo, proti Črnemu vrhu in ne desno, kot pametuje GMAPS navigacija
PASJA_ZAVIJ LEVO.jpg
PASJA_ZAVIJ LEVO.jpg (7.56 MiB) Pogledano 191 krat
Parking, malo pod vrhom
PASJA_PARKING.jpg
PASJA_PARKING.jpg (7.97 MiB) Pogledano 191 krat
Tabla nas usmeri na makadamsko cesto
PASJA_TABLA_VREMENSKI.jpg
PASJA_TABLA_VREMENSKI.jpg (8.16 MiB) Pogledano 191 krat
Začnemo po makadamu navzgor
PASJA_Zaćetek poti po cesti.jpg
PASJA_Zaćetek poti po cesti.jpg (8.44 MiB) Pogledano 191 krat
Na tem mestu zapustimo cesto
PASJA_zavijemo desno s ceste.jpg
PASJA_zavijemo desno s ceste.jpg (8.46 MiB) Pogledano 191 krat
Gozdna pot po lepi senci
PASJA_lepa stezica po senci.jpg
PASJA_lepa stezica po senci.jpg (8.39 MiB) Pogledano 191 krat
ARSO vremenski radar
PASJA_ARSO radar.jpg
PASJA_ARSO radar.jpg (6.33 MiB) Pogledano 191 krat
Na vrhu se trudim z izpraznjeno baterijo.
PASJA_CQ_SOTA.jpg
PASJA_CQ_SOTA.jpg (9.06 MiB) Pogledano 191 krat

Odgovori