S5/CP-020 Strmec

Moderator: s58r

Odgovori
s51zg
Prispevkov: 39
Pridružen: 16 Jun 2008, 19:17

S5/CP-020 Strmec

Odgovor Napisal/-a s51zg »

Lepo vreme je bilo, kot nalašč za pohodništo in SOTA aktivacije. Po pregledu raznih kart, sem se odločil, da se to rajžo podan v selško dolino. Pot me je vodila do Selc, kjer sem zaviv levo proti Golici. Od tu dalje še do Ojtrega vrha. Moram povedati, da so odgovorni v teh krajih kar "precej" skoparili z krajevnimi oznakami. Posledica tega je bila, da sem kar nekaj časa "bluzil" po tistem koncu, predno sem našel malo leseno tablico, pribito na neko drevo. Na njej je pa bil vrezan napis "Ojstri vrh". Po prihodu na Ojstri vrh, sem našel prijaznega domačina, ki mi je objasnil, kam naj se podam, da pridem na željeni cilj. Pot me je vodila po slabi gozdni poti. Ko je te zmanjkalo, sem jo "ubral" naravnost gor po gozdu. Po dobre pol urce se le prikaže sam vrh, ki je pa popolnoma zaraščen. Takoj sem videl, da bo problem napeti moj 20m dipol. Žica je šla dobesedno skozi vejevje. Mali tunerček mi je skuplal anteno na min. swr. Po postavitvi vsega skupaj, začnem klicati. Nobenega odziva cc 5 min. Že sem hotel narediti qsy na 145 FM, ko me pokliče postaja iz DL-a. Da mi kar ohrabljujoči raport. Odda mi tudi spot na SW. Veze se nato nizajo bolj sporadično. Delal sem tudi enega Sota to Sota. DJ5AA/P , kateri se je oglašal iz Sota lokacije OK/US-027. Skupaj sem naredil 29 zvez. Od tega jih je bilo kar 6 zvez z S5 hami na 145 FM. Kar malo sem bil presenečen nad takim obiskom ob tej uri..HI. Počasi zaključim. Naredim še par posnetkov in že šibam novi aktivaciji naproti..

Takole izgleda vrh Strmeca. Levo od trinožnika, se vidi mali "konfin X".

IMG_1714.JPG
IMG_1714.JPG (105.09 KiB) Pogledano 1996 krat
Takole pa gredo žice skozi veje
IMG_1708.JPG
IMG_1708.JPG (109.85 KiB) Pogledano 1996 krat

s51zg
Prispevkov: 39
Pridružen: 16 Jun 2008, 19:17

S5/CP-018 Miklavška gora

Odgovor Napisal/-a s51zg »

Naslednja aktivacija je bila Miklavška gora. Zapeljem se nazaj do Golice. Od tu pa do kapelice pod omenjenim hribom. Tu parkiram avto in nato 15 minut kar strmega vzpona. Lepa "shojena" stezica vodi na vrh, kjer stoji tudi lepa cerkvica. Spodaj na obrobju je tudi visok stolp, kjer ima Mobitel svoj pretvornik. Zato je bilo pričakovati tudi kakšen QRM. Ko sem instaliral vse potrebno, se je res pokazal konstanten šum do S7. Najprej sem se oglašal na 7.032 Mhz. Verjetno sem koga "izpustil" zaradi omenjenega šuma. Kot prvi, se mi je na klic javil Milan - S58MU, ki mi je otvoril aktivacijo..HI. Nato so se kar tekoče nizale zveze. Aktivacijo sem zaključil z 40 zvezami v log-u. Od tega sem naredil tudi 5 zvez na 145 FM z našimi hami. Počasi zaključim z delom. Naredim še par fotk in že šibam novi aktivaciji naproti.

Še par fotk

Pogled na pretvornik
IMG_1723.JPG
IMG_1720.JPG
IMG_1734.JPG

Odgovori