S5/CP-026 Sv. Jakob (806m)

Moderator: s58r

Odgovori
S50NE
Prispevkov: 1
Pridružen: 01 Jun 2013, 13:03

S5/CP-026 Sv. Jakob (806m)

Odgovor Napisal/-a S50NE »

Pozdravljeni,

dne 01.06.2014 sem se po dolgem času odpravil na SOTO in sicer na bližnji hrib z imenom Sv. Jakob. Kljub vetrovnemu vremenu, pretežni oblačnosti in tudi vmes veliko sonca sem se podal z avtom iz smeri Medvod po dolini Ločnice vse do "kamnoloma" pod Sv. Jakobom. Tam sem oprtal nahrbtnik in nadaljeval pot proti vrhu. Več ali manj sem sameval, obiskovalcev je bilo malo. Verjetno zaradi vetrovnega vremena ali pa mogoče pozne ure. SOTA aktivacijo sem imel napovedano 08:00 UTC (10:00 lokalno).

Ko pridem po približno 20 min. na vrh srečam dva prestrašena kolesarja, ki jima cevi za kanalizacijo, ki gledajo z mojega nahrbtnika niso bile najbolj jasne. Vendar sem jih hitro pomiril, da ne bom "streljal", če bosta pridna in da gre le za radioamatersko dejavnost. Ko jima razložim zakaj gre, postane stvar tudi zanju zanimiva. Razvila se je debata, ki pa sem jo moral kmalu prekiniti, saj me je čas že priganjal. Zveze sem začel vzpostavljati na 2m ob 07:58 UTC, na 70 cm pa ob 08:22 UTC. Bera na 2 metrih je bila presenetljivo bogata (11 zvez), na 70 cm pa zadovoljiva (5 zvez). Z izidi sem bil zadovljen. Testiral sem namreč novo lastnoročno narejeno anteno tipa Popović, ki sem jo naredil po načrtnih iz interneta. Prav tako sem prvič delal SOTO z novo postajo Baofeng. Na frekvenci sem srečal kar nekaj starih SOTA prijateljev, nekaj pa je bilo prvič vzpostavljenih zvez. Rad bi se zahvalil vsem sodelujočim, seveda pa se priporočam tudi za vnaprej. Moje aktivacije so vedno najavljene dan prej na Sotawatch-u. Trudim se biti kar točen s časom. 73 vsem!

Še obljubljene slike: http://www.mojalbum.com/s50ne/sota-sv-jakob-01-06-2014



Evgen S50NE/P
Zadnjič spremenil S50NE, dne 05 Jun 2014, 19:10, skupaj popravljeno 5 krat.

Uporabniški avatar
s57xx
Prispevkov: 1066
Pridružen: 19 Maj 2008, 08:08
Kraj: Škofja Loka

Re: S5/CP-026 Sv. Jakob (806m)

Odgovor Napisal/-a s57xx »

Evgen,

najbolje da sliko naložiš nekam na spletni album in narediš povezavo sem na forum.
Jure S57XX

Odgovori