S5/CP-034 Vrh (Debeli hrib)

Moderator: s58r

Odgovori
Uporabniški avatar
S56LXN
Prispevkov: 246
Pridružen: 14 Jan 2009, 08:30

S5/CP-034 Vrh (Debeli hrib)

Odgovor Napisal/-a S56LXN »

Na ta vrh sem preje rinil s severne strani. Mogoče sem malo zašel, toda tam je bil prvi del poti izjemno strm. Tokrat sem šel gor z južne strani iz Dragomera. Se še kdo spomni bratov Phil – Mahre, Steve – Mahre, Straho – mer in Drago – mer? No, 2 sta bila pa res. Menda sta se dvojčka nekoč na drugi vožnji celo zamenjala!? V Dragomeru sem takoj zavil desno navzgor po ozki makadamski cesti. Prostora za parkiranje skoraj ni. Ob cesti pod bregom je bila manjša razširitev, kjer sem pustil avto.
Po tej cesti sem odšel navzgor in kmalu zavil desno po kolovozu.

Slika


Kmalu se na desni prikaže travnik, nato mimo kozolca, potem pa nad travnikom desno. Tudi kakšna gozdna jagoda se je našla.
Slika


Kolovoz se na travniku neha, naprej pa je skoraj zaraščena krajša ozka potka do križišča kolovozov.

Slika

Slika


Od tu naprej se držimo poti »k žabi«. Nekje je blaten strm kolovoz, nekje pa je ob kolovozu bolj suha stezica. Kolovoz prečka tudi steza za downhill.

Slika


Na vrhu je ob klopcah postavljena rjava kamnita žaba, kar sem tudi fotografiral, a je fotka z aparata čudežno izginila. Sevanje? Kdo bi vedel? Le smerokazi na drevesu takoj ob vrhu.

Slika


Postavil sem drog za UKV in polagalko za KV, seveda za SSB in naredil skupno 40 zvez, od tega 11 na 24MHz

Slika

Slika


Toliko o aktivaciji Debelega hriba, s katero sem tretjič aktiviral območje CP.
Hvala za odziv in spote.
Lp Bojan
Zadnjič spremenil S56LXN, dne 27 Jun 2013, 06:30, skupaj popravljeno 1 krat.

Uporabniški avatar
s57xx
Prispevkov: 1066
Pridružen: 19 Maj 2008, 08:08
Kraj: Škofja Loka

Re: S5/CP-034 Vrh (Debeli hrib)

Odgovor Napisal/-a s57xx »

:D čestitke za 3 x CP. Imaš pa tudi srečo na 24MHz. Jaz samo izgubljam čas tam :cry:. No morda se bo tudi to obrnilo ;)
Jure S57XX

Odgovori