S5/CP-002 Porezen

Moderator: s58r

Odgovori
s51zg
Prispevkov: 39
Pridružen: 16 Jun 2008, 19:17

S5/CP-002 Porezen

Odgovor Napisal/-a s51zg »

Pa je zopet nova aktivacija za mano. Danes sem se odpravil na Porezen. Pot me je vodila preko Kopačnice, Leskovice in naprej do velikega parkinga smučišča Cerkno. Tu se spustim malo proti Cerknu. Kmalu je bilo potrebno zaviti desno in nadaljevati pot v smeri Porezna. Pot je zelo dobro označena. Pripeljem se do konca asfaltne ceste in še malo makadama in že sem bil na mestu, kjer je bilo potrebno zamenjati štiri kolesnik z dvo-nožnim pogonom. Sam pohod je trajal cca urco. Najprej malo navdol, nakar se je začela steza bolj strmo dvigati. Je pa skoraj celotna steza bila asfaltirana z "kravjeki". Glede na Altemaver je bil torej dostop do Porezna dosti bolj "mehak". Končno le prisopiham do spomenika na samem vrhu. Že prej sem bil opozorjen, da tudi tukaj ne bom užival miru pri svojem delu. Okrog spomenika se je motal oblak mušic, obadov in ne vem kaj vse še. Najprej je bilo potrebno zamenjati mokro majico. Ko sem si postavil svojo "kamnito" mizico, je že začelo brneti okrog glave. V roke vzamem kompas in takoj ugotovim, da smer grebena ni čisto prava. Zato sem maximalno, kolikor se je pač dalo usmeril dipol južno in en konec privezal kar za količek el. pastirja. Drugi konec sem pa fiksiral na samem vrhu nad spomenikom. Za privez sem uporabil pohodno palico. Danes sem zopet delal z dipolom. Uporabljal sem tudi mali tuner in pa seveda SWR & Power meter. Zveze so kar dobro laufale. Od S5 hamov sta se mi na HF oglasila le Miloš S53X in pa Milan S58MU. Na VHF pal le S56WDN in pa S52TP. Glede na samo najavo, sem bil "malo" prezgoden. Skupaj sem naredil 45 QSO.

lp
Janez S51ZG

Še par fotosov
IMG_1652.JPG
IMG_1652.JPG (92.2 KiB) Pogledano 1990 krat
IMG_1655.JPG
IMG_1655.JPG (53.6 KiB) Pogledano 1992 krat
IMG_1646.JPG
IMG_1646.JPG (59.42 KiB) Pogledano 1994 krat

Uporabniški avatar
s53x
Prispevkov: 457
Pridružen: 20 Maj 2008, 15:36
Kontakt:

Re: S5/CP-002 Porezen

Odgovor Napisal/-a s53x »

Uf, lepo!
Ma sem te poslušal in klical tudi na 2m FM, vendar mi je postaja nekaj nagajala in sem klical v prazno z 0 vati. Kasneje se je zbudila, pa si že QSY nazaj na 40m.
Hvala za QSO in za lepe slike Janez!
http://s53x.wordpress.com/
First S5 SOTA Mountain Goat !

Odgovori