S5/CP-022 Osolnik

Moderator: s58r

Odgovori
s51zg
Prispevkov: 39
Pridružen: 16 Jun 2008, 19:17

S5/CP-022 Osolnik

Odgovor Napisal/-a s51zg »

Obetal se je lep dan, zato sem se odločil, da se zopet odpravim v hribe. To rajžo sem imel v mislih obisk Osolnika. Slabo urco vožnje z avtom proti Škofji loki in naprej skozi Puštal do kraja SORA. Tu zavijem za cerkvijo desno in dalje v hrib. Cesta se kar strmo dviga. Prvi del ceste je dober asfalt. Ko se ta konča, lahko pustimo tu avto in naprej peš slabo urco hoda. Od tu dalje se tudi lahko peljemo po dobri makadamski cesti vse do domačije, kjer imajo tudi kmečki turizem. Ime sem pozabil. Da bi manj pešačil, se izbral to drugo varijanto. Ker je cesta ozka, je problem le ta, če bi se slučajo moral z kom srečevati HI. Nevem, kako bi rikvercal eden ali drugi nazaj...HI. No ponedeljek ni tako obljuden, pa teh težav ni bilo. Ko sem se pripeljal do omenjene domačije, sem ene 5 minut iskal gospodarja, pa je bilo vse zaprto. Zato sem kar brez "dovoljenja" parkiral avto pred pasjo domačijo, katere lastnik me je prijazno ovohal in mi dal vedeti, da ne bo problemov glede mojih namer. Oprtam svoj ""rukzak" in še dobre 10 minut hoje in že sem na vrhu, kjer se tudi tukaj nahaja cerkvica. Vendar tudi tu nisem imel željenega miru. Kot običajno, so tudi tu obračali seno. Spregovorim par besed z gospo in dvema hčerama. Možakarja sem pa videl, ko je ravno odpiral stranska vrata cerkvice in ga nekaj časa ni bilo na spregled. Ko je prišel ven, sem videl njegov "zadovoljni" obraz. Predvidevam, da ima verjetno kje na "hladnem" kakšen "antigripin", kot je včasih rekel Ljubo - S51ST...HI. Nato sem si ogledal teren okrog in takoj je padla odločitev glede postavljanja mojega "tri" band dipola. Da ni potrebno nositi svoje mizice gor, me je opozoril že dan prej Zvone - 7OPZ. Tu je kar nekaj klopc. Ravno pravšnja razdalja med dvema smrekana. Tudi smer je bila prava. To rajžo sem imel z seboj tudi mali SWR-Power meter za kontrolo moči. Vse je bilo OK. Z Zvonetom 7OPZ narediva prvi QSO. Super laufa. Odda mi tudi post na SW. In, kot pravi Jure 7XX, se veselica prične. Spet doživim pileup, kot že nekaj časa ne. Raporti so bili res odlični. Ker me je čakala še ena aktivacija, sem pohitel z delom. V dobre pol urce sem "naklofal" 44 zvez. Še malo fotografiranja in gremo v dolino novim doživetjem naproti...

lp
Janez S51ZG

Še nekaj slik
IMG_1604.JPG
IMG_1604.JPG (94.84 KiB) Pogledano 1578 krat
IMG_1594.JPG
IMG_1594.JPG (42.32 KiB) Pogledano 1579 krat
IMG_1596.JPG
IMG_1596.JPG (104.5 KiB) Pogledano 1584 krat

Odgovori