S5/CP-036 Črni vrh

Moderator: s58r

Odgovori
Uporabniški avatar
S56LXN
Prispevkov: 246
Pridružen: 14 Jan 2009, 08:30

S5/CP-036 Črni vrh

Odgovor Napisal/-a S56LXN »

Danes sem aktiviral 1486m visok Čni vrh, vzhodno od Sorice. Firbec mi ni dal miru, da se nebi zapeljal z avtom 2km proti Bohinju in nato desno po gozdni cesti proti vrhu. Pa me je nekje na sredini na razpotju pričakal konkreten sneg. Ustavil sem le kakih 20m višje, kot je Bohinjsko sedlo na Sorici.

Slika




Sem si rekel, še bolje, se bom pred strmim delom po cesti počasi malo ogrel. Pa se je cesta zelo vlekla, gor in dol, nekje kopna, nekje pa z 20-40cm južnega snega. Brez gamaš sem moral zelo paziti, kako sem hodil po snegu.

Slika





Po slabi uri sem prispel na vrh, ki je manjši greben. Polagalko ni problem dvigniti, saj je vrh gol. Fiksiral sem ga z vrvicami na večje skale, saj so drevesa predaleč. Možno bi bilo tudi s klini. 2m pod vrhom na severni strani je še dosti snega, npr za hlajenje piva, kepanje…, ampak kepati sam sebe je malo brezvezno.

Slika




Naredil sem 5 zvez na 2m, 3 na 70cm, 2 na 4m, vse FM. Na 7MHz sem naredil le 2 zvezi: S Francijem S57ILF in z Belgijcem v Franciji, ampak S2S. Takrat razen Francija ni bil nihče QAP, da bi mi dal spot. 15 minut sem klical, pa ni bilo odziva.

Slika



S Črnim vrhom sem tako že drugič aktiviral CP področje.
73, Bojan

s53xx
Prispevkov: 380
Pridružen: 16 Jun 2008, 12:26

Re: S5/CP-036 Črni vrh

Odgovor Napisal/-a s53xx »

Čestitke Bojan za 2 x CP.

lp
Slavc

Odgovori