S5/CP-015 Črvov vrh

Moderator: s58r

Odgovori
Uporabniški avatar
S56LXN
Prispevkov: 246
Pridružen: 14 Jan 2009, 08:30

S5/CP-015 Črvov vrh

Odgovor Napisal/-a S56LXN »

974m visok Črvov vrh je v CP najzahodnejši. Iz Kamnika je vožnja kar dolga: skozi Železnike in Petrovo Brdo do naselja Grahovo ob Bači. Do Mosta na Soči je le še 12km.
V Grahovem sem zavil levo v hrib - smer za Bukovo. Par sto metrov pod Bukovim sem zavil desno pri smerokazu za Bukovnik (ali je pa Bukovski vrh). Nekaj časa je še asfalt, potem pa je že oznaka, kje se zavije proti Črvovem vrhu. Na prvem možnem mestu sem pustil avto in otovorjen odšel po makadamski cesti na vrh. Nemogoče ga je zgrešiti, ker je na vrhu antenski stolp.

Slika



Pod stolpom sem raztegnil polagalko na 5m in nanjo obesil anteno za 2m in 70cm, ter za 70MHz. Za antene je dosti prostora, so pa nekateri imeli pripombe, da me slabo slišijo. Ta vrh je res kar oddaljen, možno je pa tudi, da so motnje s stolpa, čeprav jih sam nisem slišal.



Slika



Naredil sem 9m zvez na 2m FM, 1na 2m SSB z Markom z Golice, ter po 1 z Janezom S51ZG na 70cm in 4m, Štiri zveze so bile S2S z Markom s KA-013, Marjanom z RG-012, Darkom z BI-030 in Martinom s Kanjavca JA-007. Zvez je bilo bolj malo, sem bil pa vesel S2S zvez.



Slika



Na vrhu nisem opazil nobenega črva!
Med potjo gor in nazaj se pa naredi še nekaj zvez z aktivatorji na 2 in 4m

Lp Bojan

Odgovori