S5/CP-026 Sv. Jakob (S50LD & S51JS)

Moderator: s58r

Odgovori
S51JS
Prispevkov: 25
Pridružen: 24 Apr 2010, 20:26

S5/CP-026 Sv. Jakob (S50LD & S51JS)

Odgovor Napisal/-a S51JS »

Zadnji dan letošnjega vikenda zimskih SOTA aktivnosti v S5 sva se z Lovrom S50LD/p odpravila na Sv Jakob ki ima SOTA referenčno oznako S5/CP-026. Ker je bil dan idealen za aktivnosti v naravi sva cel dan preživela na vrhu. z Vrha sva tako naredila 113 QSO na 5 frekvenčnih področjih in sicer:
- 7Mhz: 14 QSO
- 14MHz: 40 QSO
- 21MHz: 3 QSO
- 144MHz: 47 QSO
- 433MHz: 9 QSO
- S2S QSO: 32 QSO
- DXCC: 17( S5, HB, ON, DL, HA, I, OE, PA, F, EA, LA, OZ, UX, OH, F, GM, ES)

Aktivnost s slovenskih SOTA vrhov je bila res velika, to potrjuje zgornje število S2S QSO.

Dalše poročilce z več slikami in krajšim videom si lahko ogledate na:
http://jakasteblovnik.wordpress.com/201 ... sv-jakobu/

Slika
Po končani aktivaciji.

Hvala vsem za veze in spote na SOTAWatch in DXClustu.

73's de S51JS


PS: upam da bo še Lovro (S50LD) napisal kakšen stavek :)

S50LD
Prispevkov: 58
Pridružen: 03 Jan 2010, 11:24
Kraj: Ljubljana/Slovenj Gradec

Re: S5/CP-026 Sv. Jakob (S50LD & S51JS)

Odgovor Napisal/-a S50LD »

Kaj naj rečem?

Dan bil je živ in Jakatu se moram zahvaliti za to prijetno, zabavno in maratonsko aktivacijo!

Kot je že napisal se je zadeva začela odvijat že par dni prej ko je na netu objavil, da ostaja v Ljubljani in da išče kompanjona za torkovo aktivacijo s pogojem: Lahko dostopen hrib

Javim se mu na vse možne konce, da me ja kdo ne prehiti ... HI! In uspelo mi je ... HI!

V ponedeljek popoldan se dogovoriva kako in kaj in se zmeniva za hrib in kje se dobiva ...

V torek zjutraj jaz lepo počasi pešaka proti točki srečanja v Šentvidu in kot sva bila dogovorjena pokličem na repetitor Krvavec da se slišiva ...

Sicer se mi oglasi nek drug radioamater, katerega žal znak in ime sem pozabil in malo poklepetava, nakar se že javi Jaka da je na poti ...

Tako me pobere pri Merkurju v Šentvidu in greva: Idemo u planine ... Jer tamo nema zime! ... prepeva Bijelo Dugme, pa ne na radiu, ker ga itak ne poslušava ampak se meniva o poti ...

Vreme že takoj zjutraj poka po šivih od sonca in tako midva lutava po gozdnih cestah/poteh v smeri Sv. Jakoba in jaz kot dober navigator naju zapeljem na dvorišče kmetije, kjer naju prijazen deklič usmeri 'tm pr kuzucu' je treba pelat ...

Obrneva in greva po pravi poti ...

Precej pred napovedanim časom aktivacije prispeva na cilj in že med potjo postaja kar žvrgoli od aktivnosti na 2m bandu ... JUHEJ to bo še veselo!

Hitro se preobujeva in preloživa stvari v nhrbtnike, tako da bova imela čim manj v rokah, da bo lažje za nest baterijo, beri akumulator ...

Predpriprave
Slika
p.s.: Tisto v rdečem je ...

In tako midva lepo diretisimo v hrib in prav nič prezgodnja kot se je kasneje izkazalo ...

Zasedeva klopco na zahodnjem delu in čez 10 minut na vrhu ni več prazne klopce in že mrgoli ljudi, v dolini in okoli hriba pa že vidiš nove "mravljice" kako lezejo na ta prijeten kuceljček ...

Postavljanje PPS-a
Slika

Ob postavljanju PPS-a ugotoviva, da imava skoraj res vse s seboj edino kar bi prav prišlo je kakšna desčica za pričvrstitev Buddiestick antene, kar na srečo najdem na samem vrhu in s pomočjo vrvi ki jo imava s seboj in zarjavelim žeblom kot delom deščice fiksiram vse skupaj na klop in pritrdim Buddestick ...

V tem času Jaka sestavi 4 el. yagico za 2m/70cm in stolp ter izobesiva kot se za praznik spodobi vse zastavice: SOTA, EU in SLO, ki takoj konkretno zaplapolajo v prijetnem vetrčku, ki je na momente že topel fen ko pihne preko pregretega južnega pobočja na vrh ...

V času postavljanja PPS-a imava postajco stalno prižgano na 2m in še predno naediva 1 cq imava v logu 7 zvez in vse so S2S!

In tako je nekako izgledal 3/4 postavljen PPS in delo ... manjka še KV postaja, ki sva jo postavila kasneje ...
Slika

Zgleda kot KV pa še ni ... Mikrofon je od UKV HI!
Slika

Nekako na polovici dneva še vedno ponosno plapolajo zastave ...
Slika

Pogled na PPS še z druge strani ...
Slika

Statistiko QSO-tov je naredil že Jaka, jaz bom samo v toliko popravil, da imam jaz eno zvezo manj, ker ena postaja je kar pobegnila in pač ... NIL ...

Torej 112 QSO
- 7Mhz: 14 QSO
- 14MHz: 39 QSO
- 21MHz: 3 QSO
- 144MHz: 47 QSO
- 433MHz: 9 QSO
- S2S QSO: 32 QSO
- DXCC: 17( S5, HB, ON, DL, HA, I, OE, PA, F, EA, LA, OZ, UX, OH, F, GM, ES)

Pa da še malo opišem opremo:

Postaje:
Icom 706MKII
Wouxun kg-uvd1p
Icom IC-D92E

Antene:
2x Midland Flex 36cm gumica za na postajo
Buddiestick (Hvala S56ZAB)
dipol za 14MHz by Jaka
4 el. yagi 2m/70cm DK7ZB by Jaka
4 el. open sleve yagi DK7ZB by Lovro

Napajanje:
original baterije na ročnih postajcah
akumulator cca. 50Ah

Sicer na zadnji slikici izgledava kot A je to! vendar sva se bisteveno razlikovala od Pata in Mata:
- nič nisva uspela skurit/zakurit/polomit/odlomit
- nič nisva pozabila doma
- nič nisva pokvarila
- nič nisva pozabila na hribu

Skratka ...

A je to! slikica ...
Slika

Hvalal vsem za zveze in spote, moralno podporo in čveka na bandih!

Se slišimo prihodnjič!

Uporabniški avatar
s57xx
Prispevkov: 1066
Pridružen: 19 Maj 2008, 08:08
Kraj: Škofja Loka

Re: S5/CP-026 Sv. Jakob (S50LD & S51JS)

Odgovor Napisal/-a s57xx »

:D
Jure S57XX

Odgovori