S5/CP-013 Tošč 2011

Moderator: s58r

Odgovori
S50LD
Prispevkov: 58
Pridružen: 03 Jan 2010, 11:24
Kraj: Ljubljana/Slovenj Gradec

S5/CP-013 Tošč 2011

Odgovor Napisal/-a S50LD »

Lansko leto sem solo začel in zaključil SOTA leto 2010, leto 2011 pa začel v popolni postavi ... HI!

Zaključil solo na Tošču, začel na polno na Tošču ... :D

Skratka včeraj popoldan/zvečer je padla dokončna potrditev, da se naša mala četica S52BZI, S52MBL in moja malenkost S50LD naslednji dan (danes) napotimo po dolgem dolgem dolgem času ponovno na skupno SOTA aktivacijo ...

Za cilj sem sem izbral S5/CP-013 Tošč, ker pot že pozna, da jih spet ne vlečem v kak nepoznan hrib in potem se sam jezimo in zgubljamo in jaz hvalim unega zgoraj da imam GPS na telefonu in pravi zemljevid da se lahko znajdem po raznih brezpotjih v čudnem hribu, zraven pa imam lepo potko ki je hitrejša ...

Torej pade najava in priprave se začnejo glede na mojo zadnjo slabo iskušno z baterijo: Polnenje postaj ... HI! Tokrat ni bilo naključij ...

Malo če 10 dopoldan štart od doma do naše začetne točke: Kmetija Gonte ... Slika (pozabil slikat, zato si jo bom sposodil) kamor prispemo malo pred 11:00 ...

Se lepo preobujemo, oblečemo, rokavice in nahrbtnik na hrbet, palice v roke in GREMO! Napad na Tošč! :D

Na začetku nam malo ponagajajo rokvice ki se nikakor nočejo segret, pa malo pomrznjen oz. shojen zglajen sneg - korak gor in malo zdrs nazaj dol - in tako počasi malo več kot 1h porabimo do našega cilja po vseh vmesnih hribčkih in sedlcih ...

Vmes seveda malo slikamo: Avtorica slik S52MBL
Slika

Slika

Slika

Slika


V pripravi PPSa
Slika

Še zadnje poziranje
Slika

Sedaj pa bomo počasi začeli
Slika

Odpremo kalsično frekvenco 145.575 in že slišimo kako za SOTO kliče S56CW/P s KS-006 ...

Slišimo ko je v zvezi z nekom da je v hudi megli in mrazu in se mu mudi nazaj varno v dolino ...

Potrudimo se, da se mu hitro oglasimo in naredimo zveze, da lahko čim prej začne varen sestop v dolino ...

Samo na hitro še povem da gremo mi nižje, da lahko on v miru dela naprej in S52MBL povpraša: Je ta frekvenc prosta? In nazaj prigromi: JE JE ... Kr začni ... :D

CQ CQ SOTA S52MBL/P Kliče in posluša ... S56LXN ... Bojan imel čast da se je prvi oglasil ... :D

In tako dalje še 19 zvez (vsak) ... mali pile UP na 2m in 1h je okoli ...

Punci se razveselita vsake zveze, še posebej pa Monike S55NM ... Spoznale so se lani na RA kampu ...

Preskočimo še na 70cm kjer opravimo vsak po 5 zvez, ker je tudi nas začelo počasi zebsti in kot da bi vedeli da je potrebno vrh spraznit se čez 5 minut na vrhu zgnete cca. 17 planincev/pohodnikov ...

Lepo pospravimo se poslovimo od njih in hajdi nazaj do avta ...

Kratki rezime:
Pri puncah zaradi daljše odsotnosti z banda na začetku malo treme in zatikanja, kasneje pa lepo steklo ... Občasno ponagajala tehnika - nekaj moram pogruntati, da se ne bo iztikal konektor mikrofona iz FT-60 ...

Oprema s katero smo delali:
Punci Yaesu FT-60 + zunanji zvočnik/mikrofon + antena DK7ZB 2m/70cm 2x2el Open slive

Jaz: Icom IC-E92D + gumica Middland 36cm Flex antena - zato občasno občutna razlika v signalu med mano in puncama ...

Kaj naj rečem glede poti? Večkrat že opisa ... V teh današnjih razmerah je bilo potrebno biti previden kajti sneg je bil mestoma močno zglajen in drseč ...

Sam vrh je dokaj ozek in je potrebno paziti pri postavitvi anten, da nehote ne preprečimo drugim pohodnikom/planincem pot preko vrha oz. počitek na vrhu ...

Vreme je bilo tokrat bolj neprijazno kot zadnjič oz. nekdo nam je gor poslal veter ker je rekel da v Lj ko je hodu po tržnci je bilo hudičevo mraz in vetrovno, na srečo smo pa že začeli pospravljati ko je začelo pihati ... HI! HI!

Hvala vsem za zveze in potrpežljivost!

Se slišimo z naslednje SOTE!

Odgovori