S5/CP-017 Gabrška gora

Moderator: s58r

Odgovori
s51zg
Prispevkov: 39
Pridružen: 16 Jun 2008, 19:17

S5/CP-017 Gabrška gora

Odgovor Napisal/-a s51zg »

Iz Pasje ravni sem se odpravil v dolino na Log. Od tu pa navzgor na omenjeni hrib. Tudi tu so lepe poti in še lepši razgledi po okoliških hribih. Kmalu sem prišel do razpotja, kjer je tudi znamenje in pa odcep v Delnice. Od tu, pa do vrha je vsega skupaj cca 500m. Sam vrh je na višini 963m, poraščen z smrekovim gozdom in zato se je bilo treba pomakniti malo nižje, kjer je bila poseka. Tukaj je tudi lovska "preža". Ko sem pripovedoval domačinu, zakaj rinem gor, mi je rekel, da naj splezam na prežo, da mi bo bolje "neslo" signale po Evropi. Pritrdil sem mu in odkorakal gor. Situacija tu gor je bila podobna drugim. V začetku veliko prasketanja, ki se je postopoma umirilo. Lepa pokrajina je tu gor, le nadležne muhe so mi kvarile 100% užitek...HI. Rutinsko sem premeril položaj , postavil anteno in že sem bil v "luftu". Poklical sem Zvoneta in poprosil za spot in veselica se je začela. Veze se se nizale ena za drugo. Ko je zmanjkalo obiskovalcev, sem se pomaknil UP na 10.118. Kličem in kličem in tišina... Končno se me usmili OE8GBK. Nato se spet pomaknem na DOWN, naredim še nekaj zvez. Potem pa še malo na 145 za naše FM-jaše! Standardno me pokličejo moji frendi. Tu pa nisem bil "prezgoden" za Miloša S57D. Skupaj sem naredil 40 zvez, kar mi je zadostovalo. Spokam kramo in v dolino.

Janez S51ZG
IMG_1529.JPG
IMG_1529.JPG (84.21 KiB) Pogledano 1686 krat

Odgovori