S5/CP-005 Koprivnik

Moderator: s58r

Odgovori
s51zg
Prispevkov: 39
Pridružen: 16 Jun 2008, 19:17

S5/CP-005 Koprivnik

Odgovor Napisal/-a s51zg »

Iz Blegoša, me je pot vodila do Črnega kala in naprej do Vrtač. Tu sem zaparkiral svoj avto. To pot je pa spet šla moja mizica z mano. Od tu dalje pa zopet urco hoda na omenjeni Koprivnik. Pot je kar pošteno postavljena" pokonci" in precej kamnita. Po urci hoda, se je le prikazal vrh Koprivnika. Kakšna blažena tišina. Mislil sem si, da bom tukaj užival mir. Pa sem se spet zmotil. Kot bi prilezli iz zemlje, so se naenkrat pojavili obiskovalci - nabiralci borovnic. Vendar ne rogati. Zato je bilo tudi sporazumevanje lažje. Nisem vedel, da je tukaj toliko borovnic. Takoj sem si ogledal okolico. Ugotovil sem, da so drevesa kar primerno postavljena za mojo malo antenco. Na začetku je tudi tu pihalo, vendar mnogo manj, ker je Koprivnik le nižji za 169m od Blegoša. Zmontiral svojo kramo in ob 14.17 po UTC sem že bil "berajt". Začel sem na 40m. Prvi se mi je javil znanec iz banda ON4ON. Dal mi je lep raport. Torej sem vse dobro zmontiral HI. Tu je pa bila slika popolnoma drugačna. Veze so se nizale ena za drugo. Ko je zmanjkalo hamov na 7 Mhz, sem se preselil na 30m področje. Tudi tu je bila slika podobna, kot npr. na Blegošu. Tišina, no kasneje sem mi je le oglasil en DL in pa S51. Nato sem dal možnost še našim FM - lovcem na 145.575 Mhz. Spet se mi je oglasil Zvone 7OPZ, nato pa še Jure S56FC in, kot zadnji še Dejan 6WDN. Ker je bila ura še "malo", sem ponovno podaljšal anteno in spet začel klicati SOTA na 40m. In takoj se mi je oglasil še Tom S52QM in nato še ene 10 hamov. Vsega skupaj sem naredil 45 zvez. Rekel sem si, da naj bo to dovolj in sem spakiral kramo in 50 minut, pa sem že bil pri avtomobilu. Nato preko Črnega kala , Suše, Hotavelj via Sr. brdo. Ko sem se vrnil domov, sem bil še toliko "pri močeh", da sem takoj začel vnašati oba loga v database.

lp
Janez S51ZG
IMG_1508.JPG
IMG_1508.JPG (57.24 KiB) Pogledano 1787 krat
IMG_1512.JPG
IMG_1512.JPG (99.27 KiB) Pogledano 1787 krat
IMG_1507.JPG
IMG_1507.JPG (51.66 KiB) Pogledano 1787 krat

Odgovori