S5/CP-003 Blegoš

Moderator: s58r

Odgovori
s51zg
Prispevkov: 39
Pridružen: 16 Jun 2008, 19:17

S5/CP-003 Blegoš

Odgovor Napisal/-a s51zg »

Včeraj sem se odpravil na Blegoš. Pot me je vodila skozi Sušo po gozdni poti do Črnega kala. Ker je bila spodnja rampa proti koči na Blegošu odprta, sem se odločil, da se kar odpeljem z avtomobilom do zadnje rampe pod kočo in s tem prikrajšam sebi urco hoda. Zavedal sem se, da bom še potreboval moči za kasneje. Najavil sem bil tudi aktivacijo Koprivnika. Ko sem se pripeljal do zadnje rampe, sem še enkako uspel najti prostor, kjer sem zaparkiral svoj avto. Oprtal sem svoj "rukzak" in čez slabe pol urce sem že bil na vrhu. Pričakoval sem gužvo na vrhu. Da pa bom imel toliko "rogatih" obiskovalcev in, da mi bodo ti kar dvakrat podrli mojo anteno, tega pa ne! Zraven tega je pihal tudi zelo močan veter. Svojo prtljago, sem moral kar privezati za betonski steber, drugače bi jo verjetno lovil nižje dol po pobočju. Že pri samem postavljanju antene, sem imel veliko obiskovalcev. Ker nisem poznal njihovega jezika, je bila potrebna le pohodna palica, s katero sem jim dopovedoval moje nezadovoljstvo z njihovim QRM-om. Ko sem le vse postavil, kot je treba, sem se začel oglašati že malo pred 11 uro po UTC. Kot prvi se mi je oglasil S58MU. Nato je sledil tak naval, da se sploh ni dalo razbrati posameznih znakov. Hkrati me je klicalo 5 ali več znakov.Tudi veter je včasih prispeval svoje, da posamezneza znaka sploh ni bilo slišati iz male FT-817. Torej bo za naslednjo aktivacijo potrebno nabaviti slušalke. Nato sem pobiral le močnejše znake. Ko je teh zmanjkalo, so prišli na vrsto tudi šibkejši signali. No, kot je bilo že rečeno, so mi rogati obiskovalci 2x podrli pohodne palice in antenca je bila na tleh. Spet je bila za sporazumevanje potrebna palica. No kasneje so se le premaknili na nižje dol po pobočju. Ko je zmanjkalo korespondentov na 7 Mhz, sem se pomaknil na 10.118. Tu je pa vladala popolna tišina. Po 5 minutnem klicanju sem mi je le oglasil OK1 in pa en I2. To je pa tudi bilo vse na 30m. Zato sem se spet vrnil na 40m in naredil še ene 10 zvez. Nato sem poklical še na 145.575 FM in oglasil se mi je Zvone 7OPZ in pa Dejan 6WDN. Skupaj sem naredil 36 zvez. Nakar sem spakiral kramo in hajd v dolino in novi aktivaciji naproti...

lp
Janez S51ZG
IMG_1494.JPG
IMG_1494.JPG (64.99 KiB) Pogledano 1801 krat
Priponke
IMG_1499.JPG
IMG_1499.JPG (23.02 KiB) Pogledano 1801 krat

Odgovori