S5/CP-028 Grmada

Moderator: s58r

Odgovori
S50LD
Prispevkov: 58
Pridružen: 03 Jan 2010, 11:24
Kraj: Ljubljana/Slovenj Gradec

S5/CP-028 Grmada

Odgovor Napisal/-a S50LD »

Danes zjutraj je padla ideja da se odpravim na Grmado ki jo gledam vsak dan ...

Kot prvo je izgledalo da ne bo nič iz tega, ker nimam prave opreme in ni izgledalo da si jo bom lahko sposodil se odpravim v klub S53APR da bi malo klofal ...

Ravno dobro štartam ko mi S51LRS - Tomas javi, da mi lahko on posodi svojo Kenwood TH D7 ... Hvala Tomas!

In akcija je stekla, hitro do njega, mi posodi postajo, obrnem domov, napišem napoved aktivacije, primerno oblečem, vzamem papir, svinčnik in podlogo v nahrbtnik, primerno obujem in via peš od doma proti Grmadi ...

Pot me je peljala čez Savski most v Tacnu in nato levo mimo parkiriščva v samo vas Tacen, mimo gostilne Gostilna - Jože Grad proti vznožju ...

Ubral sem pot preko Spodnje kuhinje
Slika

Lepo navzgor po precej blatni in spolski poti ...
Slika

Poznajo se zadnji deževno/snežni dnevi in drugega niti ni bilo za pričakovat ...

Na sedlu smerokaz za Grmado ...
Slika

Tu kjer je bila pot v stalni senci je bila lepo trda in ne ledena, samo pomrznjena ...

Malo višje od sedla se je že odpiral pogled na samo Šmarno goro in okolico ...
Slika

Slika

In nato naprej do samega vrha Grmade, kamor sem prispel okoli 13h po lokalnem času ...
Slika

Slika

Oprema ...
Slika

Na vrhu je bilo precej pohodnikov in sem zato malček počakal s samo aktivacijo ...

Postajo sem prižgal in za začetek poslušal S53IZ/P - Iztoka in S51ZJ/P Sergeja, ki sta se oglašala s SOTA lokacije BR-006 - Škodovnik ...

Nekako ob 12:40 UTC sem poiskusil oba priklicati vendar zelo neuspešno (kasneje sem oba uspešno poklofal ... Hvala!), se nato postavil na 145.525, preveril če je frekvenca prosta in začel s klicanjem CQ SOTA S50LD/P CQ SOTA ...

Ob 12:47 UTC se mi kot prvi javi S57MS/P ki je tudi bil na SOTA aktivaciji in sicer s SOTA lokacije CP-013 - Tošč ... Hvala za prvo SOTA zvezo!!!

Kmalu za njim se je oglasil S52Q in nato še S57GB, ki me je spotiral na SOTAWatch-u ... Hvala!

Nato se je pa kar odprlo in na koncu vknjižil 15 QSO-tov ...

Pa še malo kakšen je bil pogled z Grmade danes:
Slika

Brod od koder sem štartal ..
Slika

Ob cca. 15h po lokalnem času sem se odpravil v dolino ...

Prihod domov in pogled nazaj kje sem bil ... Čuj ti ka si ja nor ... :lol: :wink:
Slika

Rezime:
Za mojo prvo in predvsem popolnoma ad hoc SOTA aktivacijo sem zelo zadovoljen ...

Kot sem že napisal sem vknjižil 15 QSO-tov ... Vsi so že lepo vpisani v SOTA log ... Tudi tisti ki spadajo v log Lovec ... :D

Vsi so bili sicer S5 vendar sem povsem zadovoljen ...

Žal z S57TI/P in S55TR/P nisem uspel vspostaviti zveze, jaz sem ju sicer slišal in razumel (SWR ni dal niti ene črtice), vendar ona dva žal nista slišla mene ... Pa drugič ... Nekdo ga je celo opomnil da ga kličem in naj obrne antena na Ljubljanski konec, vendar se žal kljub temu nisva ujela ...

Drugi žal pa je v tem, da se nisem uspel aktivirati na 70cm ... Malček nepoznavanje opreme ...

Zelo prijetno me je presenetil S59MA - Aleš, ki je bil cca. 3h prej na Šmarni gori (hvala bogu brez postaje, bi mi prevzel aktivacijo HI, pa tudi če bi jo, mu nebi zameril) in ko se je vrnil domov ter na forumu videl namero o aktivaciji Grmade, prižgal 2m in vspostavil zvezo z menoj ... Hvala Aleš! Res si me prijetno in pozitivno presenetil! Še je HAMSPIRIT prisoten v naši mali S5 deželici!

VSEM in res povsem VSEM se zahvaljujem za zveze ...

Bilo je lepo in prijetno ter za mene zelo koristno ...

Nauk zgodbe pa je: Čim prej priti do primerne opreme za SOTA, predvsem antene in bo zadeva postala še bolj zabavna in zelo koristna ... Vsaj za mene ...

Skratka ... zelo sem zadovoljen in vesel uspešne aktivacije ...

s58r
Prispevkov: 276
Pridružen: 10 Maj 2008, 18:27

Re: S5/CP-028 Grmada

Odgovor Napisal/-a s58r »

Čestitam za prvo aktivacijo. Dobrodošel.

73 de S58R - Rado

S50LD
Prispevkov: 58
Pridružen: 03 Jan 2010, 11:24
Kraj: Ljubljana/Slovenj Gradec

Re: S5/CP-028 Grmada

Odgovor Napisal/-a S50LD »

Hvala Rado!

s54q
Prispevkov: 317
Pridružen: 20 Maj 2008, 21:24
Kontakt:

Re: S5/CP-028 Grmada

Odgovor Napisal/-a s54q »

Reši se dokler je še čas. To je kot droga. Ko enkrat ugotoviš, da je dobro, se zlepa ne odnavadiš več. :mrgreen:

Lepa reportaža in dobrodošel!

Boris S54Q

S50LD
Prispevkov: 58
Pridružen: 03 Jan 2010, 11:24
Kraj: Ljubljana/Slovenj Gradec

Re: S5/CP-028 Grmada

Odgovor Napisal/-a S50LD »

Hvala Boris!

Drog mam pa velik ... HI ... Ena gor al dol ... HI Pa vse so dobre in zanimive ... HI

S57BNX
Prispevkov: 49
Pridružen: 25 Sep 2008, 16:32

Re: S5/CP-028 Grmada

Odgovor Napisal/-a S57BNX »

Čestitam za prvo aktivacijo in še bolj za poročilo. Saj so le ta na veliko število aktivacij v zadnjem času zelo redka. Želim ti veliko veselja in lepih trenutkov v vrstah SOTA operaterjev.

73, sabina S57BNX

s51zj
Prispevkov: 93
Pridružen: 12 Apr 2009, 18:48

Re: S5/CP-028 Grmada

Odgovor Napisal/-a s51zj »

Lovro,
čestitke za aktivacijo in poročilo tudi z moje strani. Obilo užitkov v nadaljnji SOTA aktiovnosti.
73, Sergej S51ZJ

Odgovori